Zamość: Kolejni pijani kierowcy sprawcami zdarzeń drogowych.

2
1094
Fot. KM Policji w Zamościu

Wczoraj kolejni nietrzeźwi kierowcy bezmyślnie siadając za kierownicę po alkoholu doprowadzili do zdarzeń drogowych. Na ul. Szczebrzeskiej 42-letnia kierująca fordem straciła panowanie nad samochodem i wjechała w latarnie. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Natomiast ponad promil alkoholu miał 55-letni kierujący motocyklem, który na łuku drogi w m. Wychody nie zapanował nad jednośladem, wypadł z jezdni i wjechał na łąkę. Policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Zamościu na ul. Szczebrzeskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca fordem 42-letnia mieszkanka gm. Zamość nagle straciła panowanie nad pojazdem wjechała na pobocze uderzając w latarnię ulicznego oświetlenia. Ponadto oderwany od forda element uderzył w przejeżdżające tamtędy volvo powodując jego uszkodzenie.

42-latkę załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala na dalsze badania. Natomiast policjanci wykonali badanie trzeźwości. Wynik wskazał, że kierująca fordem w organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. – informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzecznik prasowy KMP w Zamościu

Również wczoraj w miejscowości Wychody doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który jak się okazało także kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 55-letni mieszkaniec gm. Zamość kierując motocyklem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem, wypadł z drogi i wjechał na łąkę doprowadzając do przewrócenia maszyny. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący motocyklem w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń i apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Kierujący, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości ponosi odpowiedzialność karną – grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. Stanowi również potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, których przypadkiem napotka na swojej drodze.

Źródło: KM Policji w Zamościu

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adrian

mając 3 promile to się dziwię, że ona w ogóle dała radę prowadzić, byłem w weekend na pępkowym, trochę popiłem, wziąlem ze sobą alkohita odruchowo chociaż i tak wracalem taksówką. Dobiłem do wyniku ponad promil i już mi się ciężko myślao, jakbym dobił do 3 to chyba bym nie był w stanie chodzić a jeździć tym bardziej

Byłem, widziałem, można się rozejść

Ten wypadek był zaraz za przejściem przy rolniczaku. Babka odbiła się od krawężnika i walneła w lampę na wysokości połowy jej długości, więc musiała ładnie zasuwać. Po odbiciu od lampy dachowała, a urwane koło trafiło w inny pojazd. Zdjęcie nie oddaje tego, jak ten samochód wyglądał po tym wypadku, bo najbardziej uszkodzona jest prawa strona. Szczęście w nieszcześciu, że na pasach nie było wtedy pieszych, a babka zawdzięcza życie poduszką kurtynowym, które wystrzeliły na całłej długości po obu stronach. Dzisiaj jak znów tamtędy przejeżdzałem w drodze do pracy to zwisający element lampy jest już odcięty, więc czapki z głów dla zarządcy drogi/energetyki, za szybkie usunięcie zagrożenia.