Fotograficzne “FLOW” Tymona Markowskiego. Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem

0
437
12.07.2016 Drzewicz . Projekt fotograficzny " Brda " realizowany podczas programu mentorskiego Sputnik Photos . Napoleon w Drzewiczu - Piotr Lenart . Fot. Tymon Markowski

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii autorstwa Tymona Markowskiego pt. “Flow.” Wernisaż, z udziałem autora, odbędzie się w najbliższy piątek, 12 kwietnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Ratusz, (Rynek Wielki 13 w Zamościu).

FLOW

Tymon Markowski wyruszył w podróż aby lepiej poznać Brdę, rzekę która przepływa przez jego miasto – Bydgoszcz. Przez ponad rok odwiedzał miejsca znajdujące się w sąsiedztwie rzeki, szukając zaskakujących bądź niecodziennych fragmentów rzeczywistości.
Niezwykłości tej fotograficznej wyprawie nadaje fakt, iż Markowski odkrył nieopodal źródła Brdy wieś o takiej samej nazwie jak miasto, z którego wyruszył. Odległość pomiędzy dwoma Bydgoszczami w linii prostej wynosi 106 kilometrów – to niezwykła przestrzeń, w której autor rozpoczął swoje „Flow”.

Tymon Markowski
Urodzony w 1986 roku w Krakowie. Samodzielny fotograf z dyplomem socjologii. Zaczął robić zdjęcia w 2006 roku. Odbiorca grantu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Polsce. Był nominowany i zdobył jedne z najbardziej prestiżowych nagród fotograficznych w Polsce i za granicą. Markowski otrzymał nagrodę „Fotograf Roku” w kategorii Event za International Photography Awards 2016. Został także uhonorowany nagrodą „Photojournalist of the year 2016” przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Fotoreporterów. Jego prace były prezentowane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą oraz występowały w wielu uznanych miejscach, takich jak „The New York Times”. Obecnie fotograf w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W wolnym czasie zajmuje się fotografią uliczną.

Wystawa została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość.

materiał nadesłany

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments