Lecę bo chcę …. czyli odważne dziewczyny z 32. Zamojskiego WOG

2
1947
Fot. Mirosław Chmiel
- reklama-

2 kwietnia dwie pracownice 32. Zamojskiego Wojskowego Oddziału Gospodarczego skoczyły w tandemie z żołnierzami 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. Przez cały tydzień na lotnisku w Mokrem odbywają się cykliczne ćwiczenia spadochroniarzy z Hrubieszowa. W niebo skoczkowie wzlatują śmigłowcem i skaczą z wysokości 1000m. W ćwiczeniach każdego dnia bierze udział około 70 żołnierzy.

Kasia Figura i Marta Skwaryło z 32 Zamojskiego Wojskowego Oddziału Gospodarczego zdecydowały się po raz pierwszy w życiu skoczyć ze spadochronem w tandemie. W tandemie skacze się z wysokości 3000m /minimalna wysokość skoku w tandemie to 2500m/.

„To było piękne przeżycie. Mega emocje i niesamowite widoki podczas lotu” – relacjonuje Kasia Figura – rzecznik 32. Zamojskiego WOG. Panie jednogłośnie twierdzą, że to nie był pierwszy i ostatni raz. Kolejny skok planują latem.

Każdej Pani towarzyszył pilot –żołnierz (kpt. Kamil Knap i st. szer. Mateusz Stachura) i dwóch skoczków-kamerzystów (chor. Artur Chudyba, plut. Wojciech Szumiło, st.szer. Sebastian Banach i st. szer. Łukasz Zajchowski).

Skoki nadzorowali z-ca Dowódcy 2. Pułku Rozpoznawczego – ppłk Jakub Garbowski i mjr Artur Gosiewski.

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat historii

Szacunek. Najlepsza Jednostka i kadra.

Obserwator

Jaki zakład pracy pozwala sobie na rozrywkę pracowników w czasie pracy, widać, że w WOGu pracownicy się nudzą a opłacani są z naszych podatków Panie Muzyka coś tam nie gra