Jarosław Sachajko liderem lubelskiej listy Kukiz ’15 do Europarlamentu

0
1257
Jarosław Sachajko liderem lubelskiej listy Kukiz '15 do Europarlamentu, fot. archiwum NKZ
- reklama-

Paweł Kukiz podał nazwiska osób, które będą reprezentowały Ruch Kukiz ’15 w wyborach do Europarlamentu na pierwszych miejscach list wyborczych. W woj. lubelskim listę otwiera Poseł Jarosław Sachajko. Pozostali kandydaci oraz program wyborczy mają zostać ogłoszone w najbliższy piątek podczas konferencji w Lublinie.

Ruch Kukiz ’15 prowadzi w całym kraju intensywną akcję zbierania podpisów wymaganych do rejestracji list w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

W każdym okręgu wyborczym należy zebrać 10 tys. podpisów, tymczasem Kukiz’15 w części kręgów jest już gotowy do rejestracji list. W województwie lubelskim działacze i sympatycy ruchu obywatelskiego zebrali już 18 tys. podpisów, czyli 8 tys. więcej niż jest to wymagane – informują działacze Ruchu Kukiz ’15.

Jak ogłoszono – „jedynką” na lubelskiej liście ruchu Kukiz ’15 będzie Poseł Jarosław Sachajko – przewodniczący sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pozostałych kandydatów formacji Pawła Kukiza, startujących w wyborach do Europarlamentu z woj. lubelskiego oraz ich program wyborczy poznamy w najbliższy piątek podczas konferencji w Lublinie.

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments