Zamość: Nie chcą w mieście cyrków ze zwierzętami. Zaapelowali w tej sprawie do Prezydenta

0
783
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. pixabay
- reklama-

Przedstawiciele Stowarzyszenia Zamość „Nasz wspólny dom” nie chcą, by na terenach należących do miasta odbywały się przedstawienia cyrkowe z udziałem zwierząt. Wystosowali w tej sprawie petycję do Prezydenta Andrzeja Wnuka.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Zamość „Nasz wspólny dom” zaapelowali dziś do Prezydenta o zaprzestanie udostępniania miejskich gruntów cyrkom, wykorzystującym do swoich przedstawień żywe zwierzęta.

W naszej ocenie właściwe i zgodne z duchem obowiązującego prawa byłoby, gdyby właściwe organy miejskie w sposób jednoznaczny wyraziły sprzeciw niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt w cyrkach – poprzez odmowę wynajmowania terenów pod widowiska cyrkowe z udziałem żywych zwierząt” – czytamy w skierowanej do Prezydenta petycji.

Przedstawiciele Stowarzyszenia w swojej petycji zaznaczają, że są zwolennikami sztuki cyrkowej tworzonej przez artystów, którzy z własnego wyboru trenują i prezentują swoje umiejętności, ich sprzeciw budzi jednak „poniżanie i brutalna tresura zwierząt”.

Zmuszanie zwierząt do pracy niezgodnej z ich naturą uważamy za etycznie naganne” – podkreślają autorzy petycji.

Co na to Prezydent Wnuk? Jak przekazał nam Łukasz Kwiatkowski ze Stowarzyszenia „Zamość nasz wspólny dom” – Prezydent poparł ten apel.

55826840 304317186912689 1029455887929966592 n Zamość: Nie chcą w mieście cyrków ze zwierzętami. Zaapelowali w tej sprawie do Prezydenta
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments