Zamość: Uczniowie z ZSP nr 3 kształcili się Castoramie

0
578
- reklama-

20 marca uczniowie klasy I c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu („Elektryk”), uczestniczyli w Dniu Przedsiębiorczości. Partnerem przedsięwzięcia była Castorama – oddział w Zamościu.

Dzień Przedsiębiorczości  to ogólnopolska akcja pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Celem programu jest umożliwienie uczniom odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy, zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych
do wykonywania danego zawodu, a także doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

O godzinie 8:00 w sklepie Castorama zostaliśmy przywitani przez Dyrekcję, koordynatorów akcji, pracowników sklepu. Pierwszym punktem naszej wizyty było zapoznanie z funkcjonowaniem obiektu, omówienie poszczególnych stanowisk pracy, predyspozycji zawodowych niezbędnych do wykonywania obowiązków na danym stanowisku. Następnie uczniowie,  mogąc zweryfikować swoją wizję pracę w danym zawodzie, wcielili się w pracowników Castoramy. – relacjonują opiekunowie młodzieży

Podsumowaniem dnia w Castoramie był konkurs na temat przedsiębiorczości i zasad funkcjonowania oddziału Castoramy w Zamościu. Zwycięscy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali upominki ufundowane przez Castoramę – oddział Zamość.

materiał nadesłany

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments