Sitno: Recytowali Słowackiego

0
567
- reklama-


Obchodzony od 1999 roku Międzynarodowy Dzień Poezji – miał 21 marca swój recytatorski epizod w gminie Sitno. Święto zbiegło się w tym roku z 210. rocznicą urodzin Juliusza Słowackiego i 170. rocznicą śmierci poety. Aby połączyć te wszystkie wydarzenia Centrum Kultury z Biblioteką w Sitnie zorganizowało Gminny Konkurs Recytatorski pt.: „Poezja Juliusza Słowackiego”.

W poetyckie szranki stanęło 22 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy. Komisja konkursowa w składzie Danuta Zwolińska (Książnica Zamojska), Iwona Bednarska-Dec (filia biblioteczna w Cześnikach) i Piotr Piela (Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie) wyłoniła zwycięzców:

Nagrody otrzymali: 1 miejsce – Tymon Kalbarczyk, 2 miejsce – Oliwia Basaj, 3 miejsce – Martyna Lipiec.

Wyróżnienia zdobyli: Paweł Łygas, Mateusz Kostrubiec, Joanna Karska.

Słodkie upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. To bardzo dobry pomysł, bo trzeba mieć wielką odwagę, by mierzyć się w XXI wieku z twórczością Słowackiego, który – jak głoszą podręczniki „wielkim poetą był”. Podziękowania otrzymali także nauczyciele – za przygotowanie uczniów do mistrzowskich interpretacji i różnorodny (nie podręcznikowy) wybór tekstów. 

Dziękuję Paniom Danucie Wrotniak (Kierownik Biblioteki w Sitnie) i Agnieszce Grzesiuk (Dyrektor Centrum Kultury w Sitnie) za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. 

Piotr Piela

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments