Światowej sławy opera „Carmen” na ekranie CKF „Stylowy”

0
632
- reklama-

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję „Carmen” z The Metropolitan Opera. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z dzieła  Georgesa Bizeta wielki operowy przebój. Tym razem polscy widzowie skoncentrują swoją uwagę nie na postaci tytułowej, ale na Micaëli i Don Josém, w których role wcieli się operowe małżeństwo: Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Metropolitan Opera już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Retransmisja „Carmen” w CKF Stylowy odbędzie się 4 kwietnia 2019 o godz. 18:00.

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer Don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć przez to staje się dezerterem i bandytą. Gdy zostaje w końcu odrzucony przez niestałą w uczuciach Carmen, zabija ją. 

Bilety: 35 zł (ulg.) /40 zł (norm.) do nabycia w kasach CKF Stylowy w Zamościu, ul. Odrodzenia 9, tel. 84 639 23 13 lub online: www.stylowy.net

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments