Rusza wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

0
555
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
- reklama-

Wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie będzie prowadzona na terenie woj. lubelskiego w dniach 25 marca – 3 kwietnia 2019. Szczepionka będzie zrzucana z samolotów. Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie ostrożności i nie wypuszczanie na wolność zwierząt domowych.

Szczepionka będzie zrzucana w ilości 20 – 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki, z pominięciem terenów zabudowanych.

Dawkę szczepionki stanowić będzie blister aluminiowo – plastykowy wielkości ok. 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu – tłumaczy Paweł Piotrowski Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii i ostrzega, że szczepionki nie wolno dotykać. Apeluje także, by przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc gdzie wyłożono szczepionkę.

Jeżeli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Także każdy kontakt zwierząt domowych należy zgłosić lekarzowi weterynarii – informuje Paweł Piotrowski.

Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, informacje będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie: www.wiw.lublin.pl.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments