Kolejni miłośnicy szybkiej jazdy stracili prawo jazdy

0
962
zdjęcie podglądowe, fot. archiwum NKZ
- reklama-

W miniony weekend kolejni kierowcy poruszający się drogami powiatu zamojskiego za nadmierną prędkość na trzy miesiące pożegnali się z uprawnieniami.

 

W piątek policjanci mierząc prędkość jazdy kierowców poruszających się przez m. Żurawnica zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego mieszkańca Biłgoraja, który kierując samochodem m. Mercedes w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 111 km/h.

Z tego samego powodu mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego pojazdem m. Mitsubishi. Poruszający się nim 30-latek z Zamościa na ul. Szczebrzeskiej jechał z prędkością o 60 km/h większą niż zezwalają na to przepisy. Podobnie jak jego rówieśnik z powiatu piotrkowskiego, który w m. Zwódne kierując suzuki przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o powyżej 50 km/h.

Natomiast w niedzielę w Kalinowicach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h 32-letni obywatel Ukrainy kierując fordem na liczniku miał 104 km/h. 

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy ponieśli konsekwencje „złamania” przepisów ograniczających prędkość jazdy w terenie zabudowanym. Ukarani zostali mandatami, ich konta zasiliły punkty karne, na najbliższe trzy miesiące pożegnali się również z uprawnieniami.

źródło: KMP Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments