Zamość Świetlną Stolicą Województwa! Grupa Energa przekazała nagrody Miastu [ZDJĘCIA]

0
660
- reklama-

Zamość po raz trzeci został najpiękniej oświetloną miejscowością w województwie lubelskim w internetowym plebiscycie „Świeć się z Energą”. W związku z tym do naszego miasta trafiły nagrody w postaci sprzętu AGD dla potrzebujących mieszkańców. W piątek, 15 marca w zamojskim ratuszu odbyło się uroczyste przekazanie nagród dla Zamościa przez przedstawiciela Grupy Energa. Sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. trafi m.in. do podopiecznych zamojskiego MCPR.

W spotkaniu w Ratuszu udział wzięli: Robert Soszka- Kierownik Wydziału Wsparcia Sprzedaży Rynku Biznesowego Energa Oświetlenie, Andrzej Wnuk- Prezydent Miasta Zamościa wraz z zastępcami: Małgorzatą Bzówką i Piotrem Zającem, Małgorzata Żołyńska- Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu, Anna Bałdyga- Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu.

Prezydent Andrzej Wnuk podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i głosowali na Zamość:

– Dla nas poza prestiżem i poza nagrodami ten konkurs ma jeszcze trzeci wymiar: dzięki temu jesteśmy w stanie pokazać jak silna i jak fajna społeczność w Zamościu głosuje w tego typu inicjatywach i jak bardzo zamościanie są za tym, aby pomagać osobom, którym w życiu wiedzie się nieco gorzej, bo do takich osób trafiają te nagrody – powiedział Prezydent

Robert Soszka z firmy Energa podkreślił, że dzięki organizowanemu przez Grupę Energa plebiscytowi, każdego roku do potrzebujacych z całej Polski trafia sprzęt AGD o wartości 200 tys. złotych. Na przestrzeni ostatnich 10 lat dzięki akcji podopieczni prawie 200 placówek m.in. domów dziecka, stowarzyszeń, ośrodków pomocy społecznej zyskali pomoc, która ułatwiła im życie na długie lata.

Otrzymany w tym roku przez Zamość sprzęt AGD (15 sztuk) trafi do osób niepełnosprawnych i samotnie gospodarujących, będących pod opieką Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu oraz do dwóch stowarzyszeń. Stowarzyszenie „Otwarte Serca” otrzyma lodówkę, natomiast Schronisko dla osób bezdomnych w Zamościu – zmywarkę.

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments