Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Będą służyć m.in. w Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lub.

0
1283
- reklama-

26 młodych funkcjonariuszy wstąpiło w szeregi lubelskiej policji. Uroczyste ślubowanie nowych policjantów odbyło się w środę (13 marca) w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. 

Rotę ślubowania złożyło 20 mężczyzn i 6 kobiet. Młodzi funkcjonariusze odebrali z rąk kierownictwa KWP legitymacje służbowe.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Młodzi policjanci zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Łukowie, Janowie Lubelskim, Tomaszowie Lubelskim, Puławach, Rykach oraz Oddziale Prewencji Policji w Lublinie.

źródło: KWP Lublin

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments