Zamość: Będzie nadzwyczajna Sesja Rady Miasta dotycząca Akademii Zamojskiej

8
676
fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl
- reklama-

W poniedziałek, 18 marca 2019 r. o godz. 11:00 w zamojskim ratuszu odbędzie się nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Zamość. Podczas posiedzenia radni zajmą się uchwałą w sprawie poparcia starań Społecznego Komitetu na rzecz powołania Akademii Zamojskiej a dotyczących reaktywacji Akademii Zamojskiej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przywitanie gości.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Powołanie Komisji uchwał i wniosków.
5. Wystąpienia zaproszonych gości.
6. Podjęcie uchwały Rady Miasta Zamość w sprawie poparcia starań Społecznego Komitetu na rzecz powołania Akademii Zamojskiej a dotyczących reaktywacji Akademii Zamojskiej.
7. Zamknięcie obrad.

 

8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Filia

I kto będzie studiował w tej Akademii, istniejące w Zamościu szkoły wyższe funkcjonują dzięki Ukraińcom. I oby to nie była Akademia Smorgońska. Taka decyzja może co najwyżej uderzyć w ILO, bo pewnie będą zakusy na gmach Akademii. Po co psuć coś dobrego, żeby stworzyć coś słabego?

zamościanin

Może jeszcze wskrzeszą Jana Zamoyskiego, choć to byłby świetny pomysł. Zamość miałby szansę rozkwitnąć, bo pod rządami tego „Wesołego pana” to marne szanse jak to mawiają Franse.

ztąd

W pełni zgadzam się z Filią. Pora zająć się przyszłością a nie przeszłością miasta. A co w takim razie z najstarszym doskonałym I Liceum? Czyżby do kasacji? Głupota ludzka sięga granic kosmosu. Szkoda gadać. Gratuluję durnego pomysłu.

Borys

Po co nam Akademia Zamojska? Kto będzie tam studiować? No może Uniwersytet Trzeciego Wieku? Wreszcie mieliby własną siedzibę. Jeśli tak to pomysł pierwsza klasa.

Anonimowo

kto wchodzi w skład tego szacownego komitetu?

Anonimowo

Przypominam, że zarówno prezydent jak i inni przedstawiciele Ratusza publicznie zapewniali, że I LO powróci do swojej siedziby po remoncie. Czyżby zamierzali nie dotrzymać słowa?

Dp Anomim
Reply to  Anonimowo

A co to ma wspólnego z budynkiem ILO? Przecież artykuł nie dotyczy budynku tylko instytucji edukacyjnej „uniwersytetu – akademii”

Tomasz Krywionek

Panie „Zamościanin, Borys, ztąd” nie wiem jaki kolejny nick sobie Pan wymyśli. Proponuje poczekać do 18 marca i potem zabrać głos a dzisiaj nie tworzyć fikcyjnego tłumu niezadowolonych.