Zamość: Wystartowała Kampania „Kilometry Dobra”

0
1045
GAIA

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu zainaugurowało dziś 5. edycję Kampanii „Kilometry Dobra”.

„Kilometry Dobra” to zapoczątkowana w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której biorą udział fundacje, stowarzyszenia oraz domy dziecka z całej Polski. Akcja trwa 3 miesiące – od marca aż do wielkiego finału w czerwcu (w Zamościu odbywa się on na  Rynku Wielkim). Zebrane w trakcie kampanii pieniądze zamieniane są na złotówki, a następnie przyklejane na taśmę klejącą, tworząc w ten sposób symboliczne „kilometry dobra”. 44 monety o nominale 1 zł ułożone w jednym ciągu tworzą 1 metr. W 2018 roku Stowarzyszenie PSONI Koło w Zamościu zebrało 80 376, 82 czyli 1827 „metrów dobra”.

W roku 2019 cel przyświecający Kampanii w Zamościu to zebranie środków niezbędnych do przeprowadzenia adaptacji i remontu budynku przy ulicy Orlicz Dreszera 10 (wcześniej mieścił się tam sąd), przekazanego Stowarzyszeniu przez Prezydenta Andrzeja Wnuka. Jak podkreśla Jadwiga Stromkie, Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Zamościu, jest to działanie szczególnie ważne ze względu na zwiększające się potrzeby lokalowe Stowarzyszenia. „Nasz cel w 2019 roku, to zapewnienie jeszcze lepszych warunków terapii, rehabilitacji i edukacji Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, których przybywa w naszych placówkach. Otwarcie nowego budynku będzie krokiem milowym w działalności PSONI koło w Zamościu – mówi Jadwiga Stromkie.

Podczas konferencji inaugurującej kampanię „Kilometry Dobra”, zaprezentowano także oficjalny spot reklamowy z udziałem znanych ambasadorów akcji: Beaty Ścibakówny, Witolda Paszta, Wiktorii Gąsiewskiej, Waldemara Barwińskiego, Ewy Pacuły oraz Kuby Dmochowskiego.

Tegoroczna Kampania rozpocznie się 1 marca, a zakończy 2 czerwca. Polegać będzie, jak co roku na zbieraniu złotówek – w postaci darowizn oraz zbiórek publicznych do specjalnie przygotowanych puszek. Od 1 marca na stronie: www.kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki Kampanii. Informacje o wydarzeniach lokalnych i zbiórkach dostępne będą również pod adresem: www.psonizamosc.org.pl

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments