Za nami V Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Kto zwyciężył?

0
894

Do organizowanej przez zamojską “Budowlankę” V edycji Konkursu Piosenki Rosyjskiej zgłosiło się 48 wykonawców: 22 uczniów szkół gimnazjalnych i 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego (Biłgoraja, Chełma, Czartowczyka, Hrubieszowa, Lublina, Lubyczy Królewskiej, Mircza, Sułowa, Telatyna, Tomaszowa Lubelskiego, Tyszowiec, Uchań i Zamościa. Wykonawców oceniało jury w składzie: Beata Buczek– nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Tadeusz Wicherek – Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu).

Pierwszą nagrodą był voucher na wyjazd na Ukrainę, ufundowany przez biuro podróży QUAND z Tomaszowa Lubelskiego. Drugą i trzecią nagrodę ufundowały firmy BUDMAT z Zamościa i PRAKTIBUD z Tomaszowa Lubelskiego.

Wśród sponsorów i darczyńców znaleźli się: Polska Grupa Energetyczna Dystrybucja S.A Oddział Zamość, Biuro Turystyczne QUAND w Tomaszowie Lubelskim, PRAKTIBUD Adam Gwizdała w Tomaszowie Lubelskim, Przedsiębiorstro Wielobranżowe BUDMAT Sp. Jawna Tadeusz Rozmus i Józef Małysz, Karczma Góralska Zamość, Fistaszek Joanna Małysz Radecznica, Zamojskie Piekarnie Kucharscy, Wydawnictwa PWN i WSiP

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Pani Beata Buczek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu, Pan Tadeusz Wicherek – Dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i Władysław Swacha – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zamościu.

Konkurs zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk.

KATEGORIA GIMNAZJA:

I miejsce – Daria Podpora, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Biłgoraju za „Mir biez wajny” z repertuaru grupy „Dieti Ziemli”

II miejsce – Natalia Kolano, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Smart School w Zamościu również za „Mir biez wajny”

III miejsce – Julia Stepaniuk, Szkoła Podstawowa im. Generała Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej za utwór z reprtuaru Julii Sawiczewoj „Jeśli w sierce żywiot ljubow”

WYRÓŻNIENIA: Amelia Juszczak, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego w Lublinie za piosenkę z repertuaru Poliny Gagariny ‘ Kukuszka”

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I miejsce – Zuzanna Wojczuk i Diana Zdybel, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Zamościu za utwór „Malieńkaja diewoczka”

II miejsce – Jaśmina Łukiewicz, Zespół Szkół Nr 2 im. Żwirki i Wigury w Tomaszowie Lubelskim za aktorskie wykonanie „Kalinki”

III miejsce – Martyna Koman, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za „Modlitwę” Julija Samojłowa

WYRÓŻNIENIA:

– Diana Kotuła, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju za utwór z repertuaru Ałły Pugaczowy „ Apjat mietiel”

– Aleksandra Gąsior, I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju za romans rosyjski „Jasna Noc”

Jurorzy stanęli przed trudnym wyborem i oceną solistów ze szkół ponadgimnazjalnych. Poziom był bardzo wysoki. Ostatecznie o nagrodzonych miejscach zadecydowała aranżacja sceniczna piosenek i ich perfekcyjne wykonanie. 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments