Kolejny sukces tomaszowianki Moniki Skinder

0
690
Monika Skinder, fot. Instagram

Tomaszowianka Monika Skinder ma na swoim koncie kolejny sukces. Podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Sarajewie 17-letnia wychowanka trenera Waldemara Kołcuna wywalczyła brązowy medal w biegu na dystansie 7,5 kilometra stylem klasycznym. To pierwszy w historii medal na tej imprezie dla polskiego biegacza narciarskiego.

Przed Polką do mety dotarły tylko dwie Szwajcarki. Złoty medal zdobyła Anja Weber (25:22.5), srebro – Nadja Kaelin (+29.5 sek.). Polka straciła do zwyciężczyni 48.4 sek. 23. miejsce zajęła Ewelina Kołodziej (+3:01.8), 29. Karolina Kukuczka (+3:22.9), a 37. Kamila Gąsienica (+3:49.7).

Przypomnijmy, że Monika Skinder w styczniu tego roku została wicemistrzynią świata juniorek w Lahti w sprincie stylem klasycznym, zdobyła także swoje pierwsze punkty w zawodach Pucharu Świata.

Poprzedni artykułZamość: Śmieci wylądują pod ziemią