Kierowca BMW potrącił pieszego na przejściu dla pieszych

0
1191

 POTRĄCENIE PIESZEGO NA PRZEJŚCIU

60-latek z gm. Zamość trafił do szpitala, po tym jak na przejściu dla pieszych w m. Płoskie został potrącony przez 62-letniego kierującego samochodem m. BMW. Kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast pieszy w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Policjanci badają szczegółowy przebieg zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze.

Policjanci z zamojskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 74 w m. Płoskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m. BMW 62-latek z gminy Łabunie potrącił idącego przez oznakowane przejście dla pieszych 60-letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Zamość. Pieszy został przewieziony do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że w wyniku zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący BMW był trzeźwy, natomiast pieszy w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci zabezpieczając ślady i zbierając informacje, które pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. W tym czasie ruch na DK 74 był utrudniony i odbywał się wahadłowo.
Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że kierujący zbliżając się do przejścia zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności. Również pieszy nie powinien wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, jednak jeśli jest już na przejściu – to ma pierwszeństwo przed samochodami. Dlatego też przed przejściem, w szczególności kiedy na dworze robi się ciemno i zmniejsza się widoczność, należy zwolnic i dokładnie upewnić się, czy na drodze nie ma pieszego.

Poprzedni artykułWAŻNE: Zabił pieszego i uciekł! Poszukiwani świadkowie! UDOSTĘPNIJ!
Następny artykułZ ostatniej chwili – awaria ciepłownicza – Najnowsze informacje
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments