Ochroniarze z Galerii Twierdza zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy

0
1117

Pracownicy Ochrony sprawujący pieczę nad bezpieczeństwem Klientów oraz Pracowników Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu przeszli profesjonalne szkolenie w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

Zakres szkolenia obejmował zagadnienia teoretyczne, jak i szeroki wachlarz ćwiczeń praktycznych uczących, jak działać w przypadku m.in.:

  • zatrzymania krążenia: resuscutacja krążeniowo – oddechowa (RKO) przeprowadzona na fantomach dorosłych i dzieci,
  • zakrztuszenia niemowląt i dorosłych,
  • złamania kończyn dolnych i górnych,
  • krwotoków,oparzeń, omdleń
  • ataku epilepsji

Galeria Handlowa jest miejscem, które codziennie odwiedzają tysiące ludzi, zatem bezpieczeństwo stanowi jeden z naszych priorytetów. Pracownicy Ochrony mają stały, bezpośredni kontakt z Klientami i Pracownikami obiektu, dlatego ich wiedza i umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej jest kluczowa. Szkolenie, jakie przeszli pozwoliło odświeżyć wiadomości, jakie posiadali dotychczas oraz uaktualnić je o najnowsze obowiazujące standardy – mówi Joanna Wyrostek, dyrektor Centrum Handlowego Twierdza w Zamościu.

Jako uzupełnienie zaplecza ze sprzętem do udzielania pierwszej pomocy, do Galerii został zakupiony nwowoczesny przenośny defibrylator, którego użycie w przypadku zatrzymania krążenia u osoby poszkodowanej znacząco zwiększa szanse na przeżycie. Dodatkowo pracownicy Ochrony zostali wyposażeni w podręczne zestawy do RKO składające się z rękawiczek i maseczki z ustnikiem, w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno im, jak i potencjalnym poszkodowanym.

[materiał nadesłany]

Poprzedni artykułPoliczą skrzydlatych mieszkańców Zamościa
Następny artykułPoloneza czas zacząć…Polonez Maturzystów III LO
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments