Zamość: Żałoba po śmierci Prezydenta Gdańska. Opuszczone flagi i odwołane wydarzenia kulturalne

1
836
GAIA

Prezydent Andrzej Duda w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wprowadził żałobę narodową w całym kraju. Ma ona obowiązywać od piątku od godziny 17.00, czyli od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00. Oznacza to, że zaplanowane w tym okresie imprezy kulturalne i rozrywkowe zostaną odwołane.

W Zamościu z powodu żałoby narodowej operetka „Hrabina Marica”, która w sobotę miała być wystawiona w Zamojskim Domu Kultury, została przeniesiona na niedzielę, 20 stycznia, godz. 11:00.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza organizatorzy akcji „Świeć się z Energą” informują o wyciszeniu działań związanych z plebiscytem do zakończenia żałoby. Czas głosowania finałowego zostanie wydłużony. Głosowanie potrwa do 23 stycznia do godziny 20.00.

W dniu śmierci prezydenta Gdańska flaga przed zamojskim ratuszem została opuszczona do połowy masztu na znak żałoby i pozostanie tak do dnia pogrzebu.

zrzut ekranu 2019 01 16 o 14 26 19 Zamość: Żałoba po śmierci Prezydenta Gdańska. Opuszczone flagi i odwołane wydarzenia kulturalne

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nieogarniamgłupoty

może jeszcze sklepy pozamykajcie … i szalety miejskie …