Powstał informator dla zamojskich seniorów

0
471
GAIA

Wydana przez Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu publikacja stanowi cenne źródło informacji dla zamojskich seniorów, kombatantów oraz ich rodzin i opiekunów.

Jak zauważają autorki Informatora – Krystyna Rybińska – Smyk i Ewa Szczepańska, przepisów i instytucji, które służą ułatwianiu życia osobom w wieku 60+ jest dużo, ale seniorzy często o tym nie wiedzą. Zgromadzone w Informatorze wiadomości dotyczą bardzo wielu sfer: pomocy instytucjonalnej, zdrowia, edukacji, kultury czy rozrywki. Jest rozdział poświęcony osobom, które przeżyły II wojnę światową, z wyszczególnieniem praw i organizacji, które ich integrują. Jest też wykaz klubów seniora oraz innych inicjatyw, które angażują osoby starsze, rozwijają ich pasje i zainteresowania. Publikacja ma ułatwić znalezienie właściwych przepisów, instytucji, placówek.

Opracowanie i druk informatora sfinansowała Fundacja „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” z Berlina oraz Miasto Zamość.

Informator wydano w nakładzie 500 egzemplarzy i zostanie przekazany seniorom np. poprzez organizacje społeczne. Będzie też dostępny w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy Rynku Wielkim.

Wersję elektroniczną można pobrać TUTAJ

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments