Stop przemocy – Zamość uczci pamięć Pawła Adamowicza

4
1196

Dzisiaj (14 stycznia) pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego odbędzie się manifestacja społeczna, mająca na celu przeciwstawienie się przemocy i nienawiści.

O godz. 18.00 zapłoną światełka dla Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który zmarł w wyniku ran zadanych nożem podczas gdańskiego finału WOŚP.

Do włączenia się w dzisiejszą akcję zapraszają m.in. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz, Radny Rafał Zwolak.

Prezydent Wnuk napisał na swoim profilu na FB: “Będę. Popieram i wspieram tę inicjatywę obywatelską. Nie ma znaczenia czas, miejsce. Pokażmy solidarność. Pokażmy, że możemy coś zmienić. Przekonania polityczne, religijne nie mają tu znaczenia.
Dość hejtu i nienawiści prowadzącego do tragedii.
Do zobaczenia pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego o 18:00″.

W niemal wszystkich miastach w Polsce odbywać się będą podobne spotkania. Siedziby władz samorządowych mają zostać podświetlone w barwach Gdańska.

Prezydent Andrzej Duda zapowiada ogłoszenie żałoby narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułZamość: „Muzealny Dzień Babci i Dziadka”
Następny artykułPrezydent Wnuk: “O tej tragedii powiedziano wiele słów…”
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Solidarny z manifestacją

Słusznie. STOP SZERZĄCEJ SIĘ JUŻ OD WIELU LAT, CORAZ WIĘKSZEJ NIESTETY NIENAWIŚCI, ZAWIŚCI i FALI HEJTU!

nie ogladac dziennika

ta fala hejtu to najprawdopodobniej przez dziennik tvp 1 i pewna partie, ktora mowi ze wszystkie zło to przez PO i w koncu jakis szaleniec niestety w to uwierzył 🙁

Anonimowo

Nie tylko niestety. Samo PO przez swoje rządy i nie tylko niejednokrotnie pokazywało, że jest jest współodpowiedzialna za tę i inne tragedie.

Niewinność wrodzona

Kto jeszcze niewinny?