Zbliża się V edycja Konkursu Piosenki Rosyjskiej w “Budowlance”

0
714

Szykuje się nie lada gratka dla wszystkich miłośników muzyki rosyjskiej. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu już po raz piąty zorganizuje Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego 2019 roku (początek godz. 9.00) w Klubie Garnizonowym w Zamościu. Wyjątkowo w tym roku konkurs nie odbędzie się w szkole, ze względu na trwające prace związane z termomodernizacją budynku.

Celem konkursu jest propagowanie kultury i języka rosyjskiego przez piosenkę, prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego oraz popularyzacja otwartej i tolerancyjnej postawy wobec odmienności kulturowych. Ponadto nasza szkoła jest jedną z nielicznych szkół ponadgimnazjalnych w Zamościu, w której uczniowie kontynuują naukę języka rosyjskiego rozpoczętą w szkole podstawowej i gimnazjum.

Konkurs corocznie organizowany jest na szeroką skalę, uczestniczy w nim młodzież z całego województwa lubelskiego. Wydarzenie to przyczynia się do krzewienia współczesnej muzyki rosyjskiej, która jest niemal zupełnie nieznana w Polsce. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły.
Regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia znajdziecie na stronie szkoły: www.zsp4zamosc.edu.pl
Poprzedni artykułSukces Przemka!
Następny artykułUdany występ modelarzy z Zamościa na zawodach w Chełmie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments