Zamość: Uczeń “Społeczniaka” stypendystą premiera

0
876

Mateusz Zalewski, uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu znalazł się w elitarnym gronie uczniów z województwa lubelskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Odbyło się w poniedziałek, 10 grudnia 2018 r. w “Sali Błękitnej” Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W tym dniu dyplomy z rąk Przemysława Czarnka Wojewody Lubelskiego, Agaty Gruli Dyrektora Generalnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty odebrało 230 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest jednemu uczniowi z każdej szkoły średniej kończącej się maturą, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą, w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

O pozostałych uczniach zamojskich szkół, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, poinformujemy wkrótce.

 

Poprzedni artykułWigilia będzie dniem wolnym od pracy? Do sejmu trafił projekt ustawy w tej sprawie
Następny artykułZamość: Koncert “Kolędowy Czas”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments