Zamość: Świąteczne paczki dla weteranów. Rusza akcja ŚZŻAK

0
657
Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻAK Okręr Zamość. Fot. archiwum NKZ

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

Członkowie Związku wraz z młodzieżą planują odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować prezentami Weteranów – żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich oraz innych formacji niepodległościowych.

Odwiedzimy bohaterów, zasłużonych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, także w budowie współczesnej patriotycznej, narodowej, nowoczesnej polskiej państwowości. Wręczymy im paczki z darami oraz złożymy świąteczne życzenia. Będzie to dowodem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci także za Ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny m.in. w czasie Powstania Zamojskiego. – podkreślają organizatorzy akcji.

Przygotowywanie paczek przez młodzież i członków Związku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (10 grudnia br.) od godziny 10.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Zamościu (ul. Partyzantów 3).

Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

 

          

                                                                           

Poprzedni artykułZamość: Oddadzą hołd ofiarom stanu wojennego.
Następny artykułTomaszów Lub.: Budowa krytej pływalni postępuje [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments