Zamość: Świąteczne paczki dla weteranów. Rusza akcja ŚZŻAK

0
639
Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻAK Okręr Zamość. Fot. archiwum NKZ
- reklama-

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

Członkowie Związku wraz z młodzieżą planują odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować prezentami Weteranów – żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich oraz innych formacji niepodległościowych.

Odwiedzimy bohaterów, zasłużonych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, także w budowie współczesnej patriotycznej, narodowej, nowoczesnej polskiej państwowości. Wręczymy im paczki z darami oraz złożymy świąteczne życzenia. Będzie to dowodem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci także za Ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny m.in. w czasie Powstania Zamojskiego. – podkreślają organizatorzy akcji.

Przygotowywanie paczek przez młodzież i członków Związku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (10 grudnia br.) od godziny 10.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Zamościu (ul. Partyzantów 3).

Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

 

          

                                                                           

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments