Z wierszem do Młodych

0
840

Mimo, że badania czytelnictwa ukazują niezbyt pochlebny obraz naszego społeczeństwa, trawestując słowa noblistki można powiedzieć, że na szczęście niektórzy lubią poezję. Są wśród nich młodzi ludzie, którzy czwartego grudnia spotkali się w finale międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi” organizowanego przez  I Liceum Ogólnokształcące. Tegoroczna, trzecia edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi, w ten sposób szkoła włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

W finale konkursu swój talent recytatorski zaprezentowało 25 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Jury w składzie: Bożena Fornek instruktor ZDK, wicedyrektor I LO Elżbieta Grzybek oraz Piotr Johaniuk instruktor teatralny MDK oceniali prezentacje uczniów w dwu kategoriach wiekowych.

Spośród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz z gimnazjów I miejsce zdobył Jakub Gęborys ze Szkoły Podstawowej nr 8 podopieczny p. Marii Jurkiewicz, miejsce II Dorota Kleban  z tej samej szkoły, op. p. Beata Garbacz, miejsce III Dominika Zygmunt z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio podopieczna p. Moniki Zawiślak. Na wyróżnienie zasłużyła Kamila Hereta  /op. p. Monika Zawiślak/również ze Szkoły Katolickiej.

Publiczność swoją nagrodę przyznała Dorocie Kleban za interpretację utworu Nike, która się waha.

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych tryumfowali:

I miejsce – Karolina Suchodolska III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, opiekun p. Alicja Majder

II miejsce –  Piotr Sikorski I LO op. p. Beata Hawrylak

III miejsce-  Łucja Kiełbińska III LO 

Wyróżnienie przyznano Alinie Reszetniak z Prywatnego Technikum Hotelarskiego, której opiekunem jest p. Sławomir Pakuła.

W tej kategorii publiczność swoją  nagrodę przyznała Piotrowi Sikorskiemu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za zaangażowanie i wrażliwość, za to że zechcieli podzielić się z publicznością swoim talentem i zamiłowaniem do poezji. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Poprzedni artykułIMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. lubelskiego
Następny artykułŚwięty Mikołaj z reniferem dotarł do Zamościa. Zobaczcie zdjęcia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments