Z wierszem do Młodych

0
826
- reklama-

Mimo, że badania czytelnictwa ukazują niezbyt pochlebny obraz naszego społeczeństwa, trawestując słowa noblistki można powiedzieć, że na szczęście niektórzy lubią poezję. Są wśród nich młodzi ludzie, którzy czwartego grudnia spotkali się w finale międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Z wierszem do ludzi” organizowanego przez  I Liceum Ogólnokształcące. Tegoroczna, trzecia edycja poświęcona była Zbigniewowi Herbertowi, w ten sposób szkoła włączyła się w obchody roku poświęconego temu wybitnemu poecie.

W finale konkursu swój talent recytatorski zaprezentowało 25 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Zamościa, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Jury w składzie: Bożena Fornek instruktor ZDK, wicedyrektor I LO Elżbieta Grzybek oraz Piotr Johaniuk instruktor teatralny MDK oceniali prezentacje uczniów w dwu kategoriach wiekowych.

Spośród uczniów najstarszych klas szkół podstawowych oraz z gimnazjów I miejsce zdobył Jakub Gęborys ze Szkoły Podstawowej nr 8 podopieczny p. Marii Jurkiewicz, miejsce II Dorota Kleban  z tej samej szkoły, op. p. Beata Garbacz, miejsce III Dominika Zygmunt z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio podopieczna p. Moniki Zawiślak. Na wyróżnienie zasłużyła Kamila Hereta  /op. p. Monika Zawiślak/również ze Szkoły Katolickiej.

Publiczność swoją nagrodę przyznała Dorocie Kleban za interpretację utworu Nike, która się waha.

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych tryumfowali:

I miejsce – Karolina Suchodolska III LO im. C.K. Norwida w Zamościu, opiekun p. Alicja Majder

II miejsce –  Piotr Sikorski I LO op. p. Beata Hawrylak

III miejsce-  Łucja Kiełbińska III LO 

Wyróżnienie przyznano Alinie Reszetniak z Prywatnego Technikum Hotelarskiego, której opiekunem jest p. Sławomir Pakuła.

W tej kategorii publiczność swoją  nagrodę przyznała Piotrowi Sikorskiemu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za zaangażowanie i wrażliwość, za to że zechcieli podzielić się z publicznością swoim talentem i zamiłowaniem do poezji. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments