Zamość: Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski „Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę!”

0
766

Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors wraz ze Stowarzyszeniem Zamojskie Centrum Wolontariatu organizują „Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Razem z Patrykiem pokonajmy białaczkę!”. Turniej odbędzie się 26 grudnia (w godz. 8:00-20:00) na hali OSIR w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8).

Środki zebrane podczas rozgrywek zostaną przekazane 5-letniemu Patrykowi, który potrzebuje intensywnego i kosztownego leczenia. Patryk jest wesołym i radosnym chłopcem z głową pełną pomysłów. Chętnie uczy się alfabetu i lubi sport – piłkę nożną. Ulubionym jego piłkarzem jest Robert Lewandowski. Wszystkie plany i marzenia musiały zostać odłożone w czasie… gdy jednego z czerwcowych dni 2017 roku padła niespodziewana diagnoza – ostra białaczka limfo blastyczna. Patryk aktualnie cały czas przyjmuję chemię. Dzięki wysiłkowi lekarzy i rodziców jest nadzieja na powrót do zdrowia. Wszyscy wierzą, że uda się Patrykowi wygrać z chorobą, niestety potrzeba do tego środków materialnych, które tak szybko się wyczerpują…

Turniej Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk.

Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym turnieju. O szczegółach dotyczących wydarzenia będziemy informować na naszych łamach.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments