Ratusz rozbłyśnie na fioletowo

0
720
fot. archiwum NKZ
- reklama-

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych z jakimi muszą się zmagać dzieci urodzone przedwcześnie. Tradycją na całym świecie stało się podświetlanie w tym dniu na fioletowo charakterystycznych budynków. W Zamościu kolor wcześniaków na dwa dni (16 i 17 listopada) przybierze Ratusz Miejski.

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Zamościu zorganizuje Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Z tej okazji w piątek, 16 listopada (w godz. 11:00-13:00) w NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych (ul. Peowiaków 6a) zaplanowano spotkanie pn. „Wcześniak w krainie baśni”. O wczesnym wspomaganiu rozwoju powie dr n. med. Rafał Sapuła, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie rehabilitacji medycznej. W programie wydarzenia także liczne niespodzianki i słodki poczęstunek.

W obchody Światowego dnia Wcześniaka włączy się po raz kolejny także Miasto Zamość podświetlając w dniach 16 -17 listopada budynek Ratusza Miejskiego na kolor fioletowy, okazując w ten sposób solidarność z wcześniakami.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments