Uroczysta zbiórka Garnizonu Zamość

0
846
- reklama-

9 listopada o godzinie 10.00, pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się uroczysta zbiórka wszystkich jednostek wojskowych Garnizonu Zamość, w której udział wzięli dowódcy, kadra i pracownicy cywilni.
W czasie zbiórki w zastępstwie Komendanta 32 Wojskowego Oddziału Gospodarczego – ppłk Jerzego Muzyki przemówienie wygłosił mjr Zbigniew Gawryś , wręczono nagrody  i podziękowania szczególnie zasłużonym żołnierzom i pracownikom cywilnym wszystkich jednostek. Złożono też wieniec  pod pomnikiem.

Po oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni do Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego na koncert zorganizowany przez 32 Wojskowy Oddział Gospodarczy.
Program słowno – muzyczny zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu.
Wybrzmiały teksty Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Jacka Kaczmarskiego i Ernesta Brylla, a także pieśni i piosenki o tematyce patriotycznej m.in. „Pieśń konfederatów barskich”, „Nim wstanie świat”, „Warszawo ma” czy „Jaworze rodzinny” – obrazujące polskie drogi do niepodległości (od powstań, walki o niepodległość, obronę stolicy, I i II wojnę światową,  powstanie warszawskie aż po stan wojenny i współczesność).
Koncert poprowadziła Paulina Mazurek z 32 WOG-u.

W imieniu Komendanta 32 WOG-u ppłk Jerzego Muzyki wystąpił mjr Zbigniew Gawryś,
który podziękował Dyrekcji  Zespołu Szkół Społecznych za współpracę i każdemu uczestnikowi wręczył drobny upominek.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments