Młodzież bursy nr 2 “Dla Niepodległej”

0
656

W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i w hołdzie Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu, uczestniczyli w wielu wydarzeniach związanych z tą wspaniałą rocznicą.

Podsumowano ogólnopolski konkurs historyczno – literacki dla młodzieży burs i internatów i wydano książkę pt. „ My, Pierwsza Brygada – Polska Droga do Niepodległości”. Inicjatorem i redaktorem wydawnictwa w bursie, a także koordynatorem  do spraw Sadzenia Dębów Pamięci przy ul. Strefowej, był  Dyrektor Bursy Nr 2.

Młodzież wyruszyła w Marszu Niepodległości z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami w barwach narodowych pod nowo odsłonięty pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie  złożono wieniec i zapalono znicze. Pan Dyrektor uczestniczył w uroczystościach w dniu odsłonięcia pomnika.

Udekorowano także miejsca pamięci znajdujące się przed bursą: Pomnik przy Katyńskich Dębach Pamięci oraz Kotwicę Halla, przy których powiewają biało – czerwone flagi i płoną znicze. Młodzież bursy uczestniczyła w zajęciach dotyczących historii miasta Zamościa a następnie odwiedziła zamojską Rotundę, składając w tym szczególnym miejscu wiązanki kwiatów. Wychowankowie wysłuchali także koncertu Federacji Lubelskich Bardów oraz włączyli się do uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

W stulecie odzyskania Niepodległości ogłoszono w Bursie Nr 2 trzecią edycję ogólnopolskiego konkursu historyczno – literackiego pt. „ Dwie wojny – dzieciństwo, młodość, marzenia tamtych lat”.  W rocznicę śmierci  Józefa Piłsudskiego, przypadającą 12 maja, odbędzie się uroczyste podsumowanie konkursu i promocja książki pod tym samym tytułem. Konkurs – tak jak poprzednie edycje – objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Zamościa – Pan Andrzej Wnuk.

Poprzedni artykuł(WAŻNE-UDOSTĘPNIJ): Policja poszukuje świadków wypadku
Następny artykułREGIONALNY KONKURS  NA PLAKAT “NIEPODLEGŁA”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments