Wybory w Łabuniach. Przeważyło zaledwie 9 głosów

65
12332

Antoni Wojciech Turczyn (59l.) czy Mariusz Kukiełka (38l.)? Kto przez najbliższe 5 lat będzie sprawował funkcję wójta w Gminie Łabunie? Mamy już wyniki.

.Antoni Wojciech Turczyn uzyskał 1436 głosów

Mariusz Kukiełka uzyskał 1445 głosów.

Zatem uzyskując zaledwie 9 głosów więcej wójtem Gminy Łabunie został Pan Mariusz Kukiełka kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwość

Przypomnijmy w Gminie Łabunie pierwsza tura głosowania nie przyniosła rozstrzygnięcia. Spośród pięciu kandydatów najwięcej głosów uzyskali: dotychczasowy wójt – Antoni Wojciech Turczyn (43.55 %) oraz Mariusz Kukiełka (31.55 %).

65 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wyborca

Brawo Mariusz Kukiełka

Anonimowo

Wydawało się, że jest to niemożliwe, a jednak Kukiełka dał radę BRAWO.

Wyborca 2

Teraz będziecie łzami płakać

Brawo Wy Wyborcy

Kukielka dał radę?, toz on marionetka pewnej osoby bedzie a nie Wojtem…hahahaha .A wy się cieszcie i sobie za glupote brawa bijcie .Brawo Wy Wyborcy !!!

xyz

Marionetka? Niby kogo? Śmieszne…

xxxss

Zobaczycie jak ktoś z nikąd bedzie wami rządził. Po 5 ltach bedziecie żałować i myślec jaka głupotę zrobiliście i kogo wybraliście.

Swojak
Reply to  xxxss

Nie z nikąd, tylko z Łabuń.

xxxss

Ludzie w gminie są głupi, zazdrośni i zrobili na złość aby Turczynowi nie powolić zostać

Żal
Reply to  xxxss

O jaki on biedny.

Nareszcie

Skończyło się kolesiostwo turczyna połowa z gminy poleci

Ciekawy?
Reply to  Nareszcie

Jakieś typy? Kto poleci? I co ważniejsze kto przyjdzie na ich miejsce. Czyżby nowe “kolesiostwo” miało się zacząć?

Młodziez

To te dzieci, młodzież tak zawalczyla o Kukielke co na zyciu sie nie znaja .
Teraz będzie władza absolutnie ustawiona.Bedxiecie się prosić by cokolwiek u nowego wójta załatwić.
Gratuluję pustego wyboru !

Kwi Kwi
Reply to  Młodziez

“Prosi” to się świnia.

Nowy

A kolesiostwo zawsze było i będzie ,tylko teraz w dobornym towarzystwie ..
Już ma być zastępca wójta, zmiana dyrektora w szkole. I to jest nasz cały nowy wójt?

Tutejszy

9 głosów – 9 komentarzy – dajcie już spokój. Gratulacje dla obu. 9 głosów robi różnicę – to dla tych, którzy nie poszli na wybory twierdząc, że ich głos nie ma znaczenia. Każdy głos się liczy. Można zmienić świat – wystarczy inaczej zagłosować. Widzimy się za 5 lat – wtedy będziemy prawo ocenić nowego wójta, jego decyzje, samodzielność, itp, itd…

Dumny

Teraz płacz….hehe Gratulacje dla Nowego Wujta
ps. Nowy… nie martw się o zastepce czy dyrektora. Nie mierz innych Swoją miarą!

Młodzież

Gratulacje dla nowego Wójta! W końcu odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. A Panu Turczynowi spokojnego odpoczynku hehe

Nie pracownik gminy

Widać po komentarzach że gmina zaczęła dzień pracy! Hehe. Gratulacje dla Nowego Wujta. Jeszcze dnia nie przepracowal na nowym stanowisku a juz ze zly…poczekamy zobaczymy. Ma 5 lat na wyniki. Powodzenia

Polak

Wójta pisze się przez ó

PIS

Jezyk polski sie klania!

wyborca 3

Połowa pracowników poleci?A gmina pewnie sama będzie pracować???

Xyz

„Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym” – Kiedy kończy się powołanie a zaczyna rutyna ? U Turczyna rutyna w rządzeniu pojawiła się od Ok. Dwuch ostatnich kadencji i nie było to dobre dla społeczności. Teraz wygrał „lepszy” – to jest demokracja, mam świadomość, że wszystkim komunistom i ubekom ściska „dupę”, no cóż Panowie teraz wam zostanie jedynie donosić na rodzine i sąsiadów ( dzień bez donosu dniem straconym ) nie marnujcie swojego powołania 🙂
Umarł Król niech żyje Król
Brawo Mariusz Kukiełka !

PIS

Zobaczymy czy przez 5 lat pan Kukielka nauczy sie nowego zycia, Ta sa przerpisy, ustawy, rozporzadzenia itd Trzeba wiedziec w jakim momencie z kim rozmawiac Pan Turczyn mial to wszystko w malym paluszku. Wszystko potrafil zalatwic.

Stara mieszkanka

Jestem mieszkanka gminy i nigdy wczesniej nie slyszalam o Panu Kukielce, nawet nie wiem jak on wyglada. nie angazowal sie w osp, kgw, radzie gminy tez nigdy nie byl, Kim jest pan Kukielka?

Anonimowo

Wójtem Gminy Łabunie przez kolejnych pięć lat.

Koło

Dla niego ze względu na osobowość zamkniętą do wewnątrz, to będzie wyzwanie, jesli wyjdzie do ludzi, otworzy się powinno być dobrze, ale jeśli zamknie się w gabinecie, (ala Turczyn) to sukcesów mu nie wróżę.
Gratulacje i do ludu i z ludem. Tam Twe miejsce.

To ja.

Komentarze aż się chce rzygać ile zawiści….a może to strach? Bardzo dobrze się stało. Obecny wójt jak zaczynał to przypadkiem nie był w wieku Pana Kukiełki? I co? I wtedy już wszystko wiedział i umiał załatwić? Pan Kukiełka nie jest człowiekiem z nikąd tylko z Łabuń od zawsze. Ludzie pomyslcie zanim coś zaczniecie komentować. A to czy wymieni zastępcę? Powinien 🙂 . Pozdrawiam i gratulacje.

QWERTY

Trzeba się cieszyć, a nie płakać ! Turczyn już od długiego czasu sobie grabił i dawał zarobić znajomym. Całe PGE śmieje się z Turczyna, że na wsiach załatwił montaż jednofazowych ogniw fotowoltaicznych, podczas gdy wszystkie okoliczne wiejskie gminy zakładają trójfazowe. Od kilku kadencji jego rządy były nieudolne. Kukiełka jaki by nie był to i tak będzie lepszy od emeryta.

Tomasz Krywionek

Witam serdecznie, taki mały apel-prośba. Uruchomiliśmy możliwość wpisywania swojego nicku. Wiele komentarzy jest z tego samego IPI zmieniany jest jedynie podpis, a w jednym przypadku ta sama osoba dyskutuje z samym sobą 🙂 A więc proponuje, trzymajmy się swojego imienia, pseudonimu. Będzie mniej chaosu w dyskusji. Pozdrawia Administrator

zyx

Jeden apel i już brak komentarzy? No no ciekawie…

QWERTY
Reply to  zyx

internet w Urzędzie Gminy wyłączyli 😀

Mirosława

Turczyn dużo zrobił i tego mu nikt nie zabierze. Teraz czas kukielki. Wola wyborcow. Tyle

obiektywna

to przykre , ze w drugiej turze wyborów kandydat PIS wszedł w układy z SLD i p. Elżbietą Bodys która, jest
pazerna na stanowiska /była dyrektorem szkoły/ i uwielbia bezwzględnie rządzić pracownikami .
Jeżeli nowo wybrany Wójt będzie słuchał takich doradców to nic dobrego dla naszej gminy nie wyniknie

zxy
Reply to  obiektywna

skąd wiadomo, że wszedł w układy? może poczekajmy zanim zaczniemy oceniać? Nowy wójt ma 5 lat na wykazanie się wiedzą 😉

Anonimowo
Reply to  obiektywna

Obiektywna 2 do obiektywnej zastanawiam się skąd pani wie, że p.Bodys jest powiązana z SLD i która jest pazerna, bo była dyrektorem szkoły i bezwzględnie rządziła. Wg. pani obecny dyrektor też jest pazerny… bo został dyrektorem – śmieszne. Dyrektorem szkoły może zostać osoba, która spełnia wymagania zgodne z rozporządzeniem MEN, bierze udział w ogłoszonym konkursie (na dyrektora szkoły) przez organ prowadzący w naszym przypadku UG w osobie pana wójta,i przejść kolejne etapy… Pani Bodys pewnie takowe przeszła i została wybrana przez obecnego wójta. Zanim będziecie pisać brednie poczytajcie- internet przecież działa…. niezła myśl, co doradców nowego Wójta (gratuluję wygranej) warto posłuchać mądrych- a w naszej gminie TAKICH się nie lubi…. Pozdrawiam i jak to ktoś kiedyś napisał- pozamiatane!!!

Ula
Reply to  obiektywna

Zgadzam się z opinią o P. E. Bodys. To wredna, mściwa, zadufana w sobie osoba.

VK
Reply to  obiektywna

Kobieto ogarnij się nie jesteś w temacie nie wypowiadaj się.

JM

Brawo. W końcu odpowiednia osoba na stanowisku☺

Piotr1
Reply to  JM

Czy odpowiednia? To się okaże. Nie ma co chwalić dnia …. Jest zmiana i jeżeli PiS sam w sobie nie będzie dyktował zachowań pana Kukiełki to zmiana jak każda powinna pozytywnie wpłynąć na gminę i życie mieszkańców. Tak jak ktoś już przytoczył – ocenimy za 5 lat.
Panu Kukiełce życzę mądrych decyzji oraz wytrwałości bo być wójtem to nie tylko nim zostać.
Powodzenia!

obiektywna

Pan Wojciech Turczyn w okresie rządzenia gminą wykonał naprawdę dużo dobrego dla mieszkańców gminy
i należą mu się podziękowania.Był prawdziwym społecznikiem zaangażowanym w życie gminy , w miarę
możliwości starał się pomoc każdemu i mieszkańcy są za to wdzięczni .

felek
Reply to  obiektywna

społecznik który przed każdą kadencją podnosił sobie wypłatę???

Elka

Gratulacje dla nowego wójta. To człowiek dobrze wykształcony, pracowity i co najważniejsze otwarty. Powodzenia!!!

wyborca2

Gratulacje dla nowego, wybranego większością głosów Wójta! Zmiana była potrzebna!(jak widać po głosowaniu). A boi się tylko ten co ma coś na sumieniu… Krytyka osoby której się nie zna i jego pracy której jeszcze nie rozpoczął świadczy tylko o głupocie,prostactwie i chamstwie osoby która krytykuje. Los bywa przewrotny, dzisiaj krytykujesz a za miesiąc możesz potrzebować pomocy od nowego Wójta, więc uważaj co mówisz i piszesz!!! Jeszcze raz GRATULACJE!!!

ja

Niech pisząca weźmie sobie do serduszka, ze stwierdzenie”Gratulacje dla nowego, wybranego większością głosów Wójta! Zmiana była potrzebna!(jak widać po głosowaniu)” że to wcale nie jest takie oczywiste. Bo przegrać raptem 9 głosami oznacza jedno, że rządzić przez 20 lat i zdobyć aż tyle głosów to jest wielka sztuka. Zrozumiesz to A. za 5lat. Więc uspokój się i nie piej zachwytów na forach i nie chwal dnia za poranka. Bo to jest niesmaczne.

Wyborca

A, czy nie miał powstać parę lat temu duży zakłada pracy, który dałby zatrudnienie mieszkańcom. A możnie panujący uniósł się honorem i wtedy powstał ten zakład???

o2

Za pięć lat rozliczymy nowego, który powoływał się w kampanii wyborczej na znajomość układów.
Pożyjemy, zobaczymy ten strumień kasy oraz, czy nowy wójt będzie tylko kontynuatorem, czy też rozkwitnie za jego wójtowania gmina Łabunie na tle innych, bo jego program to ubóstwo intelektualne, które nic nie wnosiło ponad deklaracje wójta T.

dyzma

moi drodzy turczyn byl slabyw wojtem nieludzkim kukielka nic dobrego trzeba juz myslec kogo za 5 lat wybrac trzeba szukac czlowieka odpowiedniego na odpowiednim miejscu znajacym problematyke gminy spolecznosci i tu juz trzeba szukac i kreowac taka osobe zeby sie nie powstydzic takze drodzy mieszkancy czas zaczac dzialac nie czekac do ostatniej chwili zeby obalic starego wjta to chore myslenie trzeba juz teraz dzialc zeby za 5 lat miec taka osoba

Edi
Reply to  dyzma

Może pan- panie Dyzma podejmie się tego karkołomnego zadania i za pięć lat będzie jak znalazł. Osobiście nie widzę szans na jednomyślność mieszkańców gminy przy kreowaniu jakiejkolwiek postaci na przyszłego wójta. Wszelkie kreacje zle mi się kojarzą. Nieżle się ubawiłem czytając ten komentarz…Co za bzdury.” A imię jego 44” -tyle z wieszcza. A wie pan, że do tej pory trwają spory kim był ów mąż opatrznościowy i czy w ogóle się pojawił? Jeśli chodzi o przywołaną przez pana retorykę wstydu, proszę wypowiadać się w liczbie pojedynczej. Ja nie widzę powodu do wstydu. Wszak po owocach poznacie..

To ja.
Reply to  dyzma

O widzę, że chcesz się zgłosić……. co za bzdury.

felek

nadszedł czas odsunąć wszystkich dupolizów od naszej gminy.pozwalniać kuzynów pana T.i wówczas planować dalsze zadania nowego wójta.

wyborca
Reply to  felek

jest już kolejko nowych do lizania. syzyfowa praca felku

ciekawy
Reply to  felek

A którzy to kuzyni?

obserwator
Reply to  felek

W tych krytycznych wypowiedziach dotyczących p. Turczyna jest tyle kłamstw , oszczerstw ,pomówień itd.,
że normalny człowiek nie jest w stanie tego czytać ,rozsądni ludzie nie wierzą w te brednie i będą bronić
prawdy i tępić kłamstwa .

daniela

to prawda turczyn byle jaki wojt byl kukielka nic lepszego wiekszosci ludzi nawet nie wie jak wyglada nigdzie sie nie udielal nie wypowiadal ot taki cos w tym cyrku chodzilo tylko o wyrzucenie turzyna ze stanowiska kukielka to taka przejsciowka nie ma ta gmina szczescia do wojtow ale moze po kukielce reszcie obierze wlasciwy tor

Anonimowo

daj się człowiekowi wykazać a nie poszukujesz następcy.grunt to rozpad łabuńskiej pajęczyny.

Mieszkaniec
Reply to  Anonimowo

He bo teraz powstanie nowa pajęczyna. Tak było jest i będzie że kazdy w miarę możliwości obsadza swoimi kolegow, swoją rodzinę na stanowiska – takie są realia naszego państwa.

alfa

Pajęczyna w Łabuniach?, dawaj dowody i robimy sprawę . Nie masz dowodów, to zwykły szajs i pomówienia. Może pomyliłeś wójtow? Przypomnę, że przecież nowy wójty powoływał się w kampanii na układy i na kasę(dowód- jego reklamki, ktore dotarły do mieszkanców w 2 turze wyborów) Czy zawarta w niej wypowiedź nie nosi znamion pajęczyny?
Zgadzam się z jednym, że płaca wójta powoduje, że na to stanowisko najczęściej startują z przyczyn materialnych i nie mają kandydaci zielonego pojęcia o problemach społecznych, gospodarczych lokalnej gminy. Czym np. wyróżnił się nowy wójt w działalności na rzecz gminy, był chociaż radnym, coś zorganizował, brał w czymś udział? Moim zdaniem nalezy ograniczyć płace wójtom, może wówczas startowali by głownie nie z pobudek materialnych, a dla społeczności lokalnej.
Faktycznie fajnie byłoby teraz wykreować jakąś osobę i przygotowywać pod kątem następnych wyborów. Byłby to też potężny kop i zachęta do pracy dla wójta. Widzę parę takich osób w UG.

Bingo
Reply to  alfa

A czym wykazali się radni??? A no tak, podwyższyli pensję wójtowi Turczynowi.

To ja.
Reply to  alfa

Turczyn jak startował pierwszy raz to wszyscy głosowali na niego tylko po to żeby Franka pogonić i też wtedy miał 39 lat i już taki był obyty?

Edi
Reply to  alfa

Dajcie spokój z tymi kreacjami…Myślisz, że tylko wszelkiej maści działacze znają problemy gminy i tylko oni mają patent na czynienie dobra. Tak nie jest. Ja nie należę do żadnych organizacji w naszej gminie ,ale też nie jestem ich przeciwnikiem. Doceniam podejmowane przezeń inicjatywy i ogrom pracy na rzecz mieszkańców. Niemniej uważam, że nie trzeba koniecznie być radnym czy sołtysem, by znać problemy ludzi .Korzystam z lokalnej infrastruktury dróg- mam udawać ,że nie ma dziur? Żyję wśród ludzi-mam udawać że nic nie wiem o ich życiu, smutkach i radościach? Ech..

Edi
Reply to  alfa

I jeszcze jedno. Zamiast tracić czas i energię na rozmaite ”pseudokreowanie ” , trzeba przyglądać się władzy i wymagać. Pięć lat to szmat czasu, pięć lat życia każdego z nas…Problemów nie brakuje. Nie nawołujmy do krucjaty, stawiajmy mądre pytania, żądajmy odpowiedzi. Np. jaki program ma gmina wobec ludzi starszych? Odpowiedz typu; kluby seniora z dancingami mnie nie satysfakcjonuje. Śpiewy i pląsy to za mało…zwłaszcza gdy starości towarzyszą choroby. Chciałbym wiedzieć , gdzie w razie potrzeby mam udać się po cewnik , wózek ,kule itp. i na jaką pomoc ze strony różnych instytucji w czasie choroby mogę liczyć? Sporo osób wie o czym piszę. A osoby niepełnosprawne? Łatwo podpisywać deklaracje o ochronie życia , gorzej z praktyką. Płacimy podatki, ale czy interesuje nas choćby fakt partycypacji gminy w kosztach dowozu niepełnosprawnych dzieci na zajęcia terapeutyczno-rehabilitacyjne?

Katarzynka

Ja to daję szansę Panu Kukiełce. Zobaczymy czy bedzie wójtem dla ludzi i czy będzie otwarty na nich. Ciekawa jestem czy jeśli zajdzie potrzeba i będe musiała go odwiedzić czy przyjmie mnie i wysłucha jak zrobiłam to ja gdy on przyszedł do mnie w swojej kampanii . Każdemu trzeba dać szansę….

Mieszkaniec

Nie jestem żadną rodzina z panem Turczynem, ale gdy mialem problem z znalezieniem pracy to poszłedlem do niego z prośbą o pomoc, nie odmówił i pomógł, po kilku dniach miałem prace. DZIEKUJE !!! Ciekawe czy elekt wójt też bedzie umiał zatatwic takie sprawy.

wyborca

Jak to było z zezwoleniem na budowę dużego zakładu pracy, której nie wydał mości panujący????

Oczytany
Reply to  wyborca

A od kiedy to wójt wydaje pozwolenia na budowę zakładów?.Coś ci się kolego pokiełbasiło.