Co z jutrzejszą wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w Zamościu? – znamy szczegóły

2
1773
Fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl

Podczas jutrzejszego odsłonięcia Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego obecny miał być Prezydent Andrzej Duda. Wiadomo już na pewno, że głowa państwa nie pojawi się na jutrzejszych uroczystościach. Prezydent Andrzej Duda otrzymał zaproszenie od Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.

W związku z odsłonięciem pomnika Marszałka Piłsudskiego, w poniedziałek 5 listopada od godziny 9 do godziny 12.00 zamknięty będzie dla ruchu pojazdów odcinek ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kamienną. Wcześniej planowano zamknięcie tego od odcinka już od wczesnych godzin porannych. Przed godziną 9:00 oraz po godzinie 12 mogą pojawić się utrudnienia, lecz przejezdność zostanie zachowana.

Zmienione także będą trasy komunikacji miejskiej. Do kierowców apelujemy o wyrozumiałość i stosowanie się zarówno do znaków drogowych, jak i do poleceń osób kierujących ruchem.

Uroczystość rozpocznie msza w intencji Ojczyzny (godz. 10:00) w kościele pw. św. Michała Archanioła. Po nabożeństwie uczestnicy udadzą się na plac przed Klubem Batalionowym, gdzie odbędzie się odsłonięcie pomnika (z ceremoniałem wojskowym). Ostatnim punktem programu będzie koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w sali widowiskowej Klubu Batalionowego (godz. 12.15.)

Dodatkowo publikujemy komunikat dyrektora Zespołu Zamojskich Szkół Społecznych Pana Bogusława Klimczuka:

W poniedziałek 5 listopada teren Koszar, na którym znajdują się Szkoły Społeczne
im. Unii Europejskiej w Zamościu będzie wyłączony z ruchu od godziny 9.00, w związku z odsłonięciem pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Utrudniony będzie dojazd od ul. Piłsudskiego!!!. Wszystkie szkoły pracują oczywiście normalnie, dlatego zalecamy:
– osobom dowożącym dzieci od strony Starówki, Karolówki, Skokówki, Osiedla Św. Piątka – wybór drogi przez ul. Kamienną (wjazd jedynie od strony ul. Piłsudskiego, od Starówki!!!). Ruch kołowy na terenie Koszar prawdopodobnie będzie mógł się odbywać, jednak nie będą mogły parkować żadne samochody,
– osobom dowożącym dzieci od strony Sitańca, Łapiguza, Kalinowic, Łabuń – wybór drogi przez obwodnicę i Aleje Wojska Polskiego do parkingu przy Kościele pw Św. Michałą Archanioła – będzie prawdopodobnie czynny w godzinach porannych (wjazd od strony Al. Wojska Polskiego, lub przy Kościele Garnizonowym – wjazd także od strony Al. Wojska Polskiego)
– autobusy PKS, dowożące dzieci dojadą odpowiednio: linia Niebieska – na ul. Kamienną, linia Czerwona i linia Zielona – na Al. Wojska Polskiego.
Po południu ruch kołowy na terenie Koszar będzie przywrócony ok. godz. 15 00

Prosimy wszystkich o uwagę, rozwagę, ostrożność i cierpliwość!!!
Ze swojej strony pracownicy szkół dołożą wszelkich starań, aby ułatwić Państwu komunikację w tym dniu”.

 

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bodek510

Szkoda, miałem już naszykowane dwie kobiałki jajek na powitanie Adriana.

Jendruś

Wybory wygrane to po co ma się pchać do ciemnego ludu ?