Pierwsze prace przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

0
1294
Fot. UM Tomaszów Lubelski

Ruszyły pierwsze prace związane z budową obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Obecnie usuwana jest warstwa humusu z trasy dróg serwisowych i trwają prace przygotowawcze.

Mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego na tę inwestycję czekali od wielu lat. 17 listopada 2017 r. podpisano umowę na wykonanie budowy obwodnicy. Najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego, stanowiącej fragment drogi ekspresowej S17, złożyła firma Mota-Engil Central Europe.

Jednojezdniowa obwodnica będzie miała długość ok. 9,6 km. Trasa przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój. Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

Wykonawca na realizację tej inwestycji ma 34 miesiące od podpisania umowy (do czasu robót robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Gwarancja na wykonane prace ma wynieść 10 lat.

Wartość inwestycji to ok. 193,5 mln zł.

Poprzedni artykułBezpłatne badanie dopplerowskie tętnic szyjnych
Następny artykułOlgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska gośćmi 7. Przeglądu Filmowego ALCHEMIA KINA
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments