Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska gośćmi 7. Przeglądu Filmowego ALCHEMIA KINA

0
804
fot. CKF "Stylowy" w Zamościu

Olgierd Łukaszewicz, Anna Radwan, Ewa Bukowska będą gośćmi 7. Przeglądu Filmowego ALCHEMIA KINA, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2018 w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W programie przeglądu znajdą się projekcje najnowszych polskich filmów fabularnych: „Kamerdyner”, ”Jak pies z kotem”, „53 wojny” oraz spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Wydarzenie oraz rozmowy z twórcami poprowadzi Łukasz Maciejewski.

Najnowszy film Filipa Bajona „Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Annę Radwan zobaczymy w nim w roli pruskiej  arystokratki Gerdy von Krauss.

„Jak pies z kotem” –  film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to  pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza, Olgierda Łukaszewicza, Aleksandrę Konieczną i Bożenę Stachurę.

„53 wojny” – film w reżyserii Ewy Bukowskiej, która jest jednocześnie autorką scenariusza, powstałego na podstawie książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.  To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, opowieść  o miłości i sile przetrwania za wszelką cenę w czasach wojny współczesnej.

7. Alchemii Kina towarzyszyć będzie promocja książki „Aktorki. Portrety” czyli szczere rozmowy Łukasza Maciejewskiego z najważniejszymi polskimi aktorkami, które po raz pierwszy tak otwarcie opowiadają o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach. To 18 historii o tym, jak nieprzewidywalne potrafi być życie. A zwłaszcza życie gwiazd. Publikacja została wyróżniona Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej.

PROGRAM

12.11.2018|18:00 – projekcja filmu KAMERDYNER  oraz spotkanie z aktorką Anną Radwan
13.11.2018|18:00 – projekcja filmu JAK PIES Z KOTEM oraz spotkanie z aktorem  Olgierdem Łukaszewiczem
14.11.2018|18:00 – projekcja filmu  53 WOJNY  oraz spotkanie z reżyserem Ewą Bukowską

Bilety: 17 zł (norm.), 15 zł (ulg.), 12 zł (bilet zbiorowy – powyżej 20 osób)
Karnet na 3 filmy – 36 zł

Więcej szczegółów na stronie internetowej festiwalu

źródło: CKF “Stylowy” w Zamościu”

 

Poprzedni artykułPierwsze prace przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego
Następny artykułUwaga! Wizyta Prezesa Kaczyńskiego – ważne udogodnienie dla sympatyków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments