Zamość: Nowy obiekt sportowy w mieście uroczyście otwarty. Powstała sala mat z prawdziwego zdarzenia.

0
1460

Przy zamojskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu powstał nowy obiekt sportowy. Jest to sala mat, która służyć będzie szkołom oraz klubom sportowym trenującym sztuki walki. Dziś (11 października) odbyło się uroczyste otwarcie nowej hali.

Z nowo powstałego obiektu korzystać będą szkoły w ramach ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz kluby sportowe trenujące sztuki walki (zapasy, karate, judo, sumo). Do tej pory nie mieli oni w mieście tak komfortowych warunków do ćwiczeń. Podłoga sali została ułożona na drewnianym stelażu, dzięki czemu jest sprężysta. Zakupiono też super lekkie maty pod zapasy.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in.: Prezydent Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość Małgorzata Bzówka, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu Mateusz Ferens, Zastępca Dyrektora OSiR Magdalena Magryta, przedstawiciele zamojskich klubów sportowych trenujących sztuki walki, radni Rady Miasta Zamość.

Po części oficjalnej odbyły się widowiskowe pokazy sztuk walki.

Wartość inwestycji to ok. 618 136 zł, z czego 200 000 zł – to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki (Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej edycja 2017), pozostała kwota pochodziła z budżetu Miasta Zamość.

Salę będzie można wynajmować komercyjnie, cena jednostki treningowej 75 zł/1,5 godz.

 

Poprzedni artykułZamość: Polityka społeczna tematem kolejnej debaty prezydenckiej
Następny artykułZUS ostrzega: Pracujący rencista powinien uważać na przychody
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments