“Kto Ty jesteś? – Polak mały” patriotyczny koncert z okazji Międzynarodowego Miesiąca AAC

0
1201

W Zamojskim Domu Kultury odbył się dziś (10 października) patriotyczny koncert z okazji Międzynarodowego Miesiąca AAC pn. “Kto Ty jesteś? – Polak mały”. Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym “Krok za Krokiem” we współpracy z Zamojskim Domem Kultury.

Na całym świecie środowiska na co dzień pracujące z osobami niemówiącymi, szczególnie w październiku starają się szerzyć wiedzę na temat możliwości porozumiewania się osób z poważnymi problemami w komunikowaniu się. Zamiast wypowiadanych słów i zdań, niemówiący mogą używać znaków graficznych, manualnych lub przestrzenno-dotykowych. Dzięki temu mogą dokonywać wyborów, podejmować decyzje, pytać, opowiadać, wyrażać myśli i uczucia – pokonywać bariery w porozumiewaniu się i stawać się niezależnymi.

Stowarzyszenie wraz z Zespołem Niepublicznych Szkół Specjalnych “Krok za krokiem”, włączając się w działania szerzące wiedzę o AAC, zaplanowało na październik szereg ciekawych wydarzeń. Centralnym punktem obchodów był dzisiejszy koncert w Zamojskim Domu Kultury. Tegoroczny koncert pn. “Kto Ty jesteś? – Polak mały” nawiązywał do obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na scenie wystąpiły dzieci oraz młodzież niepełnosprawna – wychowankowie szkół, ośrodków oraz przedszkoli w naszym regionie. Z patriotycznym repertuarem zaprezentowali się uczniowie: Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu, Przedszkola Miejskiego nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Biłgoraju, Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Krasnymstawie, Przedszkola Miejskiego nr 13, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu oraz Ośrodka Rehablilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Zamościu.

Podczas koncertu Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk odczytał Legendę Stołu Szwedzkiego. Przewodnicząca Stowarzyszenia “Krok za Krokiem” Maria Król powiedziała też o planach budowy przy ulicy Kresowej 24 w Zamościu Warsztatu Terapii Zajęciowej dla dorosłych i Domu Pomocy Społecznej.

 

 

Poprzedni artykułStowarzyszenie “Turystyka z Pasją” z nagrodą internautów za “Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2018”!
Następny artykułZostań Partnerem Zamojskiej Karty Seniora
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments