PGK stanowczo odpiera zarzuty!

3
1517

W związku z pytaniami dotyczącymi aktualnej sytuacji w PGK w Zamościu, (8 października) odbył się krótki briefing prasowy, podczas którego Rada Nadzorcza Spółki odniosła się do zagadnień dotyczących sprawowania funkcji Prezesa PGK Sp. z o.o. przez Jarosława Maluhę, zarzutów o nepotyzm, wysokości nagród dla członków Zarządu oraz niejasności wokół przetargu na budowę instalacji fotowoltaicznej.

21 września 2018r. Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zamościu Sp. z o.o złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z przetargiem nieograniczonym na “Budowę instalacji fotowoltaicznej na części zrekultywowanej kwatery składowiska odpadów, rekultywację części wyłączonej z eksploatacji kwatery składowiska odpadów na budowę drogi dojazdowej”. Rada Nadzorcza dokonała także sprawdzenia procedury przetargowej na wniosek Prezydenta Andrzeja Wnuka.

Rada Nadzorcza PGKu nie zdecydowała się na odwołanie ze stanowiska Prezesa Jarosława Maluhy. Żadnemu z pracowników Spółki nie zostały przedstawione zarzuty w związku z prowadzonym przez Prokuraturę postępowaniem wyjaśniającym. Jeżeli działania Prokuratury zostaną skierowane wobec któregokolwiek z pracowników, wtedy Rada będzie zobowiązana do wyciągnięcia konsekwencji personalnych.

Prezes Jarosław Maluha przebywa na zwolnieniu lekarskim, nie ma dostępu do dokumentów Spółki, nie ma wpływu na żadne z podejmowanych decyzji. Jarosław Maluha jest radnym Rady Gminy Stary Zamość, a odwołanie z funkcji pracownika, który jest jednocześnie radnym, wymaga uprzedniej zgody Rady Gminy. Kadencja radnego kończy się 16 listopada 2018r.

Pod jego nieobecność, obowiązki zarządcze wykonuje powołany przez Radę Nadzorczą nowy Członek Zarządu Sylwester Budzyński. Rada Nadzorcza odniosła się także do rzekomego nepotyzmu w Zarządzie, informując, że ani nowy Członek Zarządu, ani jego żona nie są krewnymi Prezesa Zarządu.

Niejasności wokół nagród rocznych przyznawanych Zarządowi zostały wyjaśnione następującym oświadczeniem: “Zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2016 roku o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, wynagrodzenie całkowite członka organu zarządzającego składa się z 2 części: stałej, stanowiącej wynagrodzenie miesięczne oraz ze zmiennej (dawniej nagrody). Wysokość każdej z wymienionych części jest również uregulowana przez ustawodawcę. Jednocześnie zaznaczamy, że nagrody dla Zarządu Spółek nie są żadnym novum i również za poprzednich prezydentów były przyznawane co roku i co roku w naturalny sposób rosła ich wysokość.” – oświadczył Roman Cioch Przewodniczący Rady Nadzorczej PGK Sp. z o.o.

dsc 6338 PGK stanowczo odpiera zarzuty!

Poprzedni artykułKompetencje językowe nauczycieli
Następny artykułNajnowsze oferty pracy w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Gdy w Zamościu będą te same gęby a nie młodzi nowość i polepszenie bytu mieszkańców nigdy nie nastąpi będziemy pokazywać zatrudnianie leśnych dziadków w spółkach w urzędach gdzie aby wynagrodzić swoich w Zamościu nic nie zmieniło się od obalenia komunizmu CBA itp powinna profilaktycznie prześwietlić spółki firmy szkoleniowe

Anonimowo

Akurat były prezes PGK Pan Josik przedstawił jakieś mafijne sensacje tuż na finiszu kampanii wyborczej w której sam jawi się jako sprawiedliwy kandydat do Rady Miasta – przypadek, odruch człowieka uczciwego czy przemyślana gra?

Anonimowo

A co mają robić PO-owce jak złapią złodzieja za rękę, to mówi, że to nie jego ręka oczywście. Precz z komuno, precz z komuno!!! Lalalalala