Podchody ku Niepodległej 

0
641

Podchody ku Niepodległej 

2 października w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Zamościu odbyły się „Podchody ku czci Niepodległej”. Wydarzenie to wplotło się w cykl działań podjętych w roku 2018 przez szkołę w celu uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

We wspólnej zabawie uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz VII. Spośród wybranych przedstawicieli poszczególnych klas zostały utworzone 4 drużyny: Zielonych, Żółtych, Niebieskich i Czerwonych. Każda z nich dostała inny zestaw zadań do realizacji. W różnych miejscach w szkole zostały rozmieszczone wskazówki, polecenia oraz materiały. Po dotarciu na wyznaczone miejsce i prawidłowo wykonanym zadaniu drużyny zdobywały kolejną część układanki, potrzebnej do realizacji zadania końcowego. Całość przygotowały i przeprowadziły Małgorzata Drozd i Marta Słomianowska.

Na podsumowanie podchodów zostały zaproszone: Alicja Dubel – dyrektor szkoły, Iwona Kurzempa–Sarzyńska – wicedyrektor oraz Maria Garbuz – nauczyciel bibliotekarz, które bacznie obserwowały drużyny podczas prezentacji efektów swojej pracy. Wśród publiczności znaleźli się uczniowie gimnazjum, którzy z sympatią przyglądali się młodszym koleżankom i kolegom.

Drużyna Czerwonych ze zdobytych materiałów plastycznych miała przygotować plakat dotyczący Ojczyzny, Patriotyzmu i Niepodległości. Drużyna Niebieskich stanęła przed trudnym zadaniem stworzenia krótkiej formy teatralnej o Polsce. Mogli wykorzystać do tego zebrane podczas podchodów rekwizyty: berło, ciupagę, stateczek, czapkę kapitańską itp.

Drużyna Żółtych, realizując zadania, zdobywała kolejne strofy wiersza Marcina Wolskiego pt.: „Niepodległość” i na podsumowaniu uczniowie wyrecytowali go z pamięci. Na zakończenie wystąpili uczniowie z drużyny Zielonych. Ich zadaniem było zaśpiewanie jednej z najbardziej znanych i lubianych pieśni patriotycznych autorstwa zamościanina Zygmunta Pomarańskiego pt.: „O mój rozmarynie…”.

Wszyscy uczestnicy przyłożyli się do wykonania powierzonych im zadań, ale za najlepszy uznano występ Niebieskich. Na zakończenie dyrektor Alicja Dubel podziękowała uczniom za uczestnictwo w podchodach, pogratulowała wszystkim zaangażowania i kreatywności.

 

Poprzedni artykułKobiecy wieczór w Stylowym z filmem „Serce nie sługa”
Następny artykułKompetencje językowe nauczycieli
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments