Jubileuszowa pielgrzymka strażaków do Sanktuarium w Krasnobrodzie

0
608
fot. KM PSP w Zamościu

Już po raz dziesiąty strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych  Straży Pożarnych z terenu powiatu zamojskiego udali się do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie. W pielgrzymce, która odbyła się w minioną niedzielę (23 września) udział wzięło ok. 350 strażaków w tym ponad 20 pocztów sztandarowych straży pożarnych.

Centralną częścią pielgrzymki była Msza święta dziękczynna za ostatni rok funkcjonowania straży pożarnych. Mszy w intencji strażaków i ich rodzin przewodniczył ks. prał. Wiesław Galant kapelan diecezjalny strażaków. Po raz pierwszy z pielgrzymką udano się także do kaplicy św. Rocha.

W pielgrzymce udział wzięli m.in.: st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP w Zamościu, Kazimierz Mielnicki v-ce starosta zamojski i prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, Mariusz Branecki, Sławomir Bartnik, Piotr Koczułap v-ce prezesi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zamościu, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba oraz druhny i druhowie z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Zamość.

Poprzedni artykułZamość: “100 litrów krwi, na 100-lecie odzyskania Niepodległości”
Następny artykułZamość: e-konkurs „Zamojscy Twórcy Niepodległości”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments