Zamość: Wyremontują plac przy ul. Kościuszki

3
828
Zdjęcie ilustracyjne. fot. K. Chmiel - Światłoczuły.pl
GAIA

W ubiegłym tygodniu Prezydent Andrzej Wnuk podpisał umowę na remont placu przy placówce Poczty Polskiej przy ul. Kościuszki. Zakres prac wynika z porozumienia z 2011 r. zawartego z Pocztą Polską S.A. z uwagi na przystąpienie do realizacji projektu „Zamość Miasto UNESCO, Pomnik Historii RP…”.

Roboty będą obejmować rozbiórkę starej wartowni i części ogrodzenia, utwardzenie placu płytami ażurowymi i wykonanie nowego ogrodzenia. Dokumentacja opracowano i uzgodniono ze służbami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w 2017 r. – informuje rzecznik prasowy ratusza, Marek Gajewski.

To nie jedyny planowany remont w obrębie Starego Miasta. Trwają też procedury związane z kolejnym etapem remontu ścieżki asfaltowej wzdłuż Łabuńki na odcinku długości ok. 400 m (od kładki na wysokości przychodni lekarskiej, aż do Drogi M. Rotundy) wraz ze schodami i podjazdem. Aktualny stan tego odcinka praktycznie uniemożliwia poruszanie się na rowerze.

 

- reklama-
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

a poczty nie będzie już na ul. Piłsudskiego ?

Anonimowo

roztocze.Niet zablokowało komentarze w imię jawności życia polityczno-społecznego w regionie.. Chociaż Wy nie idźcie tą drogą..

Tomasz Krywionek
Reply to  Anonimowo

My nie zablokujemy. U nas panuje wolność słowa.