EMOstrefa dla małych pacjentów zamojskiego szpitala

0
544
fot. FB Emotopic

Na Oddziale Pediatrii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym otwarta zostanie EMOstrefa, w ramach której placówka otrzyma leżanki dla rodziców.

Rodzice najmłodszych pacjentów będę dzięki temu mieli lepsze warunki do przebywania w szpitalu ze swoimi dziećmi. EMOstrefa powstaje w ramach programu „Blisko z Tobą chcę być” prowadzonego przez markę EMOTOPIC. Dotychczas marka przekazała leżanki dla rodziców oraz fotele do kangurowania niemowląt polskim szpitalom, wspierając w ten sposób rodziny w budowaniu rodzicielstwa bliskości.

Program stworzony został przez markę EMOTOPIC z myślą o najmłodszych dzieciach i ich rodzicach. Jego celem jest promowanie i wspieranie rodzin w budowaniu rodzicielstwa bliskości. W ramach programu powstało 40 EMOstref na oddziałach pediatrycznych i neonatologicznych w 23 szpitalach w całej Polsce. Wstawiono do nich leżanki dla rodziców przebywających z dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz specjalne fotele do kangurowania, aby rodzice wcześniaków w komfortowych warunkach mogli przebywać ze swoimi dziećmi, przytulać je oraz kangurować i budować z nimi mocne więzi. Ponadto w 2018 r. w ramach programu zainaugurowano projekt EMOstref plenerowych
– w parkach w różnych częściach Polski stanęły specjalne ławeczki umożliwiające rodzicom karmienie, przewijania, przytulanie i uspakajanie dziecka w komfortowych warunkach w miejscach publicznych.

Zamojska EMOstrefa jest 41. miejscem stworzonym dla najmłodszych pacjentów przez Emotopic.

 

 

Poprzedni artykułZamość: Wyremontują plac przy ul. Kościuszki
Następny artykuł100 – lecie zamojskiego ZOO. Bezpłatne zwiedzanie i inne atrakcje.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments