Zamość: Przed nami finału Festiwalu Pieśni Partyzanckich [PROGRAM WYDARZENIA]

0
678
Koncert pn." Morowe Panny Wyklęte" z udziałem m.in. Haliny Mlynkowej, który odbył się w maju w Zamościu był inauguracją Festiwalu Pieśni Partyzanckich. Na jego zakończenie wystąpi zespół Forteca. Fot. archiwum NKZ
GAIA

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz jednostki wojskowe Garnizonu Zamość serdecznie zapraszają na koncert zespołu historyczno-patriotycznego Forteca. Koncert poprzedzony będzie występem 10 zwycięskich zespołów i solistów, laureatów powiatowych eliminacji projektu „Pieśń Niepodległości – Festiwal pieśni partyzanckich”.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę (12.09.2018 r.) o godz. 12.00, w Święto Wojsk Lądowych, na terenie kompleksu koszar Jednostki Wojskowej w Zamościu. Zespół Forteca to grupa, która w swoim nowatorskim zamyśle poprzez muzykę rockową promuje treści patriotyczne. Zespół tworzą pasjonaci ostrego brzmienia, a jednocześnie prawdziwi patrioci, którzy poprzez swoją twórczość i ten styl muzyczny chcą manifestować polskość a jednocześnie docierać do szerszego grona słuchaczy.
Oba koncerty finalizować będą kilkumiesięczny zrealizowany przez ŚZŻAK Okręg Zamość projekt pod nazwą „Pieśń Niepodległości – Festiwal pieśni partyzanckich”. Eliminacje rejonowe do finału  odbywały się w okresie od czerwca do września w powiatach: biłgorajskim, hrubieszowskim, tomaszowskim, zamojskim i powiatu grodzkiego Miasta Zamość (w miastach będących siedzibą powiatów). Eliminacje miały charakter otwarty a adresowane były do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno- wokalnym, wokalnym i solistów.

Wejście na koncert od Alei Wojska Polskiego – za wjazdem na teren jednostki wojskowej. Wstęp bezpłatny.

W tym samym dniu w ramach obchodów Święta Wojsk Lądowych odbędzie się też organizowany przez jednostki wojskowe Garnizonu Zamość piknik militarny, podczas którego będzie można zobaczyć m.in.: prezentacje uzbrojenia wojskowego, pokaz wyszkolenia (walk wręcz), pokazy grup rekonstrukcyjnych. Dla uczestników imprezy przewidziano także wojskowy poczęstunek.

plakat final internet Zamość: Przed nami finału Festiwalu Pieśni Partyzanckich [PROGRAM WYDARZENIA]

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments