Malarstwo Rafała Olbińskiego w BWA

0
1034

 

16 sierpnia w Galerii Zamojskiej BWA odbył się wernisaż prac malarskich Rafała Olbińskiego. Autor ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i wkrótce stał się uznanym malarzem, ilustratorem i projektantem. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Klub Dyrektorów Artystycznych w Nowym Jorku oraz złote i srebrne medale  od Towarzystwa Ilustratorów w Nowym Jorku i Los Angeles.

W 2006 roku Prezydent RP odznaczył artystę złotym medalem Gloria Artis oraz w 2012 roku Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W konkursie Teraz Polska w 2013 roku Rafał Olbiński otrzymał odznaczenie Wybitny Polak.

Rafał Olbiński kreuje na swoich płótnach świat doskonały. Jest to świat pełen metafor i znaczeń, w którym każdy szczegół zdaje się skrywać tajemnicę. Obrazy Olbińskiego to zazwyczaj pełne kolorów pejzaże, rozległe i otwarte, przesycone zielenią ziemi i błękitem nieba, na którym kłębią się fantastycznie ukształtowane obłoki. Najważniejsza jest zawsze ludzka postać. Zazwyczaj jest to samotnie ustawiona w rozległej przestrzeni kobieta, piękna i smutna, ale jednocześnie silna, tajemnicza i intrygująca.

Wystawę można oglądać do 16 września 2018r. w Galerii Zamojskiej BWA przy ul. Staszica 27.

fot. Janusz Zimon, Galeria Zamojska BWA

 

Poprzedni artykułUWAGA SENIORZY – specjalne spotkanie dla Was
Następny artykułArchiwalne fotografie Zamościa w fotoplastykonie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments