REGION: Rodzinie i sportowo dla misjonarzy

0
738

Czwarty Rodzinny Sportowy Piknik z myślą o misjonarzach przyciągnął w niedzielę, 29 lipca do Grodu Posadów mieszkańców gminy Telatyn, ale również licznych gości z całej naszej diecezji i nie tylko. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek, Wicemarszałek Sejmu RP Pani Beata Mazurek oraz Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek.

Organizatorzy, czyli Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów postarali się o mnóstwo atrakcji. Na uczestników spotkania, młodszych i starszych, czekało wiele atrakcji. W trakcie pikniku można było pogrillować, zagrać w tenisa stołowego i wziąć udział w licznych konkursach: wędkarskim, na potrawę regionalną, strzelania z łuku i na najpiękniejszy zamek z piasku. Wśród oceniających kreatywność dzieci byli m.in. Pasterz Diecezji Ks. Biskup Marian Rojek i zastępca dyrektora Wydziału Biura Wojewody Pani Agnieszka Skubis – Rafalska, która w imieniu wojewody wręczyła nagrody. 

„W tym roku w sposób szczególny ze względu na świętowanie dostojnego jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcieliśmy, aby nasza impreza miała także wydźwięk patriotyczny – podkreślił gospodarz miejsca, dyrektor Diecezjalnych Dzieł Misyjnych, twórca Grodu w Posadowie i proboszcz parafii Buśno ksiądz Andrzej Łuszcz. 

Nauką historii w plenerze zajęli się członkowie Zamojskiego Bractwa Rycerskiego, opowiadając Polsce Szlacheckiej. Uczestnicy pikniku mogli zapoznać się ze średniowiecznym rzemiosłem, tradycją i sztuką wojenną oraz spróbować specjałów kuchni przygotowanych przez Drużynę Grodu Czerwień. 

Głównym celem imprezy było zapoznanie uczestników z posługą misjonarzy. O swojej pracy misyjnej w Kazachstanie opowiadał pochodzący z naszej diecezji ks. Paweł Martyniuk, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Karagandzie. Natomiast Pan Konrad Czernichowski i Pani Elżbieta Koper opowiadali o historii powstania MAITRI – Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata, w ramach którego prowadzona jest akcja „Adopcja Serca” – rodzaj adopcji na odległość, polegającej na patronacie nad ubogim, często osieroconym dzieckiem z kraju Trzeciego Świata. 

Jak zawsze można było wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska.

W czasie imprezy na scenie wystąpili młodzi artyści odnoszący wiele sukcesów w konkursach w Polsce i za granicą, wokalista – Krzyś Gągoł i pianistka – Wiktoria Szpindor oraz Zespołu Echo Telatyna. Kulminacją wydarzenia był koncert legendarnego zespołu No To Co i dyskoteka „pod gwiazdami”.

Jak podkreślali uczestnicy pikniku, to był przyjemnie, mądrze i ciekawie spędzony czas.

[materiał nadesłany]

 

Poprzedni artykułLubelscy Terytorialsi uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego
Następny artykułWyniki kontroli zamojskiego ZUS: Pracowali zamiast się leczyć
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments