Lubelscy Terytorialsi uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego

0
512
Fot. nadesłane

Żołnierze lubelskiej brygady OT przebywający na szkoleniu poligonowym w Nowej Dębie, uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego. 

Mimo trudów szkolenia poligonowego, blisko 400 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej uczciło 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godzinie „W”, na wszystkich placach przerwano ćwiczenia, aby minutą ciszy oddać cześć bohaterom powstańczego zrywu. Terytorialsi w hołdzie Powstańcom utworzyli żywą Kotwicę – Znak Polski Walczącej. – mówi kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygada Obrony Terytorialnej – Znak Polski Walczącej, czyli tzw. Kotwica znajduje się na orle i fladze Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest to dla żołnierzy OT wielkie wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie, aby godnie i z honorem nosić, tak ważny dla wszystkich Polaków symbol – dodaje   

Przypomnijmy, od 30 lipca br. trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy lubelskiej brygady OT na poligonie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie na Podkarpaciu. Jako pierwsi szkolą się żołnierze z batalionu lubelskiego, chełmskiego
i zamojskiego. W drugiej turze na poligon pojadą żołnierze z batalionu dęblińskiego
i bialskiego. W sumie w dwóch dwutygodniowych turach planowane jest przeszkolenie około 700 żołnierzy OT z naszego województwa.

 

 

Poprzedni artykułNa kwadrat wjechały “maluchy”. To zapowiedź imprezy “Zamość na okrągło”. Zobaczcie, co w PROGRAMIE
Następny artykułREGION: Rodzinie i sportowo dla misjonarzy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments