Henryka Krzywonos przyjedzie protestować do Zamościa

1
603
Fot. wikimedia commons

Henryka Krzywonos przyjedzie do Zamościa, by wziąć udział w proteście przed zamojskim sądem. Wczoraj znana działaczka „Solidarności” i opozycji w PRL uczestniczyła w manifestacji przed sądem w Lublinie organizowanej przez Komitet Obrony Demokracji.

Protestujący domagali się zawetowania przez prezydenta Dudę wprowadzonej przez PiS ustawy o Sądzie Najwyższym, która jak twierdzą – „niszczy niezależność sądownictwa”. Dziś (26 lipca) o godz. 21 podobna pikieta w obronie „wolnych sądów” i demokracji ma odbyć się przed Sądem w Zamościu. Organizatorami wydarzenia pod nazwą „Łańcuch Światła 2018: Niech ogień płonie w całej Polsce!” są: Wolni Obywatele Zamościa.

Wolni Obywatele Zamościa zapraszają wszystkich zamościan pod Sąd Okręgowy dzisiaj, o godz.21.00. Wykrzyczmy nasze stanowcze NIE! – wobec zawłaszczania wymiaru sprawiedliwości przez rządzącą partię.

W naszym wydarzeniu weźmie udział Pani Henryka Krzywonos, posłanka na Sejm RP, działaczka opozycyjna w czasach PRL- u. Przyjdźcie, PiS niszczy nasz Kraj” – czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Ale z niej tramwajarka -zepsuł się to go zostawiła i poszła .