Powołano Zamojski Klaster Energii

3
1157

Dziś w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość miało miejsce podpisanie umowy dotyczącej utworzenia Zamojskiego Klastra Energii.

Koordynatorem klastra jest Spółdzielnia Nasza Energia, która nieprzerwanie od 2014 roku współpracuje z lokalnymi samorządami, podmiotami prywatnymi oraz administracją rządową w zakresie umożliwienia optymalnego wykorzystania zasobów Zamojszczyzny w celu uruchomienia lokalnej produkcji energii.

Powołanie Zamojskiego Klastra Energii jest odpowiedzią na aktualne trendy rynkowe, stanowiąc zarazem kolejny krok w procesie odbudowy zamojskiej energetyki. Poza Spółdzielnią Nasza Energia, współpracę w ramach klastra zadeklarowały takie podmioty jak min.: Veolia Wschód w roli lidera klastra, Miasto Zamość, miejska spółka PGK, gminy Skierbieszów, Komarów-Osada oraz Grabowiec, a także spółki Polenergia, Bioconnect Group czy PGE Dystrybucja.

Celem Zamojskiego Klastra Energii jest zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.
W wyniku realizacji strategii ZKE, zakłada się znaczne uniezależnienie się części powiatu zamojskiego od zewnętrznych dostaw energii i paliw, a także obniżenie kosztów zaopatrzenia w media energetyczne, stymulację rozwoju rolnictwa oraz wzrost innowacyjności lokalnej gospodarki.

Zamojski Klaster Energii zamierza przystąpić do konkursu dla klastrów pilotażowych organizowanego przez Ministerstwo Energii, w celu uzyskania certyfikatu klastra, co umożliwi dalszy, dynamiczny rozwój tej inicjatywy.”

Poprzedni artykułRanking zamożności samorządów. Zamość odnotował awans!
Następny artykułPodpisano list intencyjny w sprawie partnerskiej współpracy MOF miast subregionalnych
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

jak to ładnie brzmi ” Klaster” , a w rzeczywistości Veolina , francuska firma , ma zamiar ciepłownię w Szopinku przekształcić w spalarnię śmieci i uroki Roztocza ….

Anonimowo

Wam żeby d..e miodem smarować to zawsze źle. Jak nie niemiecka to francuska. Proszę się opamiętać

Anonimowo

ooooo i Wiesia też tam jest 🙂