“Fortalicje” Pawła Dudzińskiego wracają do Zamościa

0
1121
Festiwal “Fortalicje” Pawła Dudzińskiego po wielu latach nieobecności wraca do Zamościa. Fortalicje to wielkie święto performensu,improwizacji, teatru, tańca i muzyki. Rodzina Dudzińskich zaprosiła na Fortalicje ludzi sztuki z różnych zakątów.
Festiwal został stworzony przez Pawła Dudzińskiego, człowieka teatru i performera, oferuje spektakle teatralne, prezentacje butoh, improwizowane koncerty muzyczne i pokazy multimedialne.
Festiwal odbędzie się 26-28 Pażdziernika 2018, szczególowy program będzie dostepny wkrótce. Zarys programu wygląda następująco:

26 X KOLOR i RUCH

Paweł Dudziński – performer, tancerz, rzeżbiarz, twórca największego obrazu na świecie powstałego na rynku starowki zamojskiej
Annie Lam – artystka z Francji, tórczyni butoh painting
Flavia Ghisalberti – jest multidyscyplinarną artystką, reżyserem i choreografem pochodzenia włoskiego i szwajcarskiego.
Teatr Amareya – teatr ruchu i ciała, który wypracował swoją własną metodę pracy twórczej i technikę tańca/aktorstwa, zakorzenioną w tańcu butoh, tańcu współczesnym, body art, tradycji teatru laboratoryjnego i współczesnej teorii krytycznej.
27 X GŁOS i CIAŁO
Tom Buckner amerykański wokalista, baryton, specjalizującym się w wykonawstwie współczesnej muzyki klasycznej i muzyki improwizowanej. W swojej pracy wykorzystuje szeroką gamę rozszerzonych (nietradycyjnych) technik wokalnych.
Aleksandra Capiga-Łochowicz –  tancerka butō i badaczka tej formy tańca, japonistka, artterapeutka, psychoterapeutka tańcem i ruchem
Bożena Dudzinska- wokalistka, aktorka, improwizująca głosem z użyciem elektroniki Seweryna Dudzinska – aktorka i wokalistka, kompozytorka, pracująca w Szkocji, twórczyni muzyki współczesnego musicalu “Sirene”
28 X TEATR
Dudzinski Michal – monodram
Jedrzejewska/Błaszczak (koncert mulitmedialny, elektronika, video i fortepian preparowany)
ZJEDNOCZONE SILY FORTALICJI – wspólny performance wszystkich uczestników festiwalu
dsc 11191 2 1 "Fortalicje" Pawła Dudzińskiego wracają do Zamościa
Poprzedni artykułAkcja CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu
Następny artykułUWAGA! Dzisiejsza”Muza na kwadracie” w nowym miejscu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments