Akcja CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu

0
790
fot. CBA

Zorganizowana grupa przestępcza w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa. Agenci oszacowali straty na blisko 7 milionów złotych.

Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, delegatura w Gdańsku,  wraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuraturą Okręgową w Zamościu doprowadziły do zatrzymania 4 osób. W śród nich jest kierownictwo podkarpackiej spółki (prezes i dyrektorzy). Zatrzymani działając w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych. Grupa działała na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji.

Podkarpacka spółka miała produkować ogniwa prądotwórcze, jednak w rzeczywistości pełniła jedynie rolę tzw. „bufora”, pozorując transakcje handlowe. Zatrzymani swoimi działaniami doprowadzili do wyłudzenia blisko 7 milionów złotych nienależnego podatku VAT na szkodę Skarbu Państwa.

Agenci CBA i ABW przeszukali mieszkania zatrzymanych i pomieszczenia firmy. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i dane elektroniczne związane z przestępczym procederem zatrzymanych osób.

Zatrzymane osoby trafią do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszą  zarzuty.

Źródło:www.cba.gov.pl

cba Akcja CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu
fot. CBA
Poprzedni artykułNagrody z ministerstwa dla zamojskiego sportu
Następny artykuł“Fortalicje” Pawła Dudzińskiego wracają do Zamościa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments