“Zezowate szczęście” – w kinie letnim

0
363

Już w najbliższy czwartek, 19 lipca na terenie Bastionu VII odbędzie się kolejna z cyklu bezpłatnych projekcji filmowych w plenerze “Kino na Bastionie”. Tym razem na ekranie “Zezowate szczęście”.

Na początku filmu młody Piszczyk wchodzi do pokoju, w którym znajduje się roznegliżowana klientka jego ojca. Za chwilę wchodzi też ojciec i zamyka za sobą drzwi. Zobaczywszy syna podglądającego kobietę, daje mu parę kopniaków i wyrzuca za drzwi, które po zmianie ujęcia stały się nagle otwarte.
Reszta już w najbliższy czwartek o godz. 21.00. Wstęp wolny, zapraszamy.

Zezowate szczęście – polski film fabularny zrealizowany w 1960 r. przez Andrzeja Munka na podstawie powieści “Sześć wcieleń Jana Piszczyka” Jerzego Stefana Stawińskiego.

Film jest groteskową komedią, powiastką filozoficzną, pokazującą pechowe losy życiowego oportunisty – Jana Piszczyka.
Główny bohater Jan Piszczyk (Bogumił Kobiela) od wczesnej młodości starał się jak najlepiej dopasować się do aktualnej tendencji społecznej i politycznej. Przed wojną zapisał się do harcerstwa. Niestety, mimo usilnych starań, skompromitował się podczas defilady. Niezrażony niepowodzeniem zapragnął zostać korporantem, lecz podczas antysemickich zajść na uniwersytecie wzięto go za Żyda. Podczas II wojny światowej założył upragniony mundur podchorążego, ale trafił do oflagu. Wreszcie wraz z nastaniem PRL wydawało się, że los się do niego uśmiechnął. Nie na długo.

36874272 246740789249870 835479977838247936 o "Zezowate szczęście" - w kinie letnim

 

Poprzedni artykułMocny sprzeciw Posła Sachajko w “malinowej aferze”
Następny artykułReymonta wreszcie do remontu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments