Zamość: Nowe mieszkania już w przyszłym roku

0
1088
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum
GAIA

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zamościu wybuduje drugi budynek wielorodzinny przy ul. Chłodnej w Zamościu. Inwestycja zakłada powstanie 34 mieszkań o powierzchni ok. 50 m² każde. Zarząd TBS podpisał już umowę z wykonawcą.

Wykonawcą zadania, wyłonionym w przetargu, jest firma: PR-BUD Robert Kycko z gm. Zamość. Zaplanowano budowę 34 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 1800 m2.  Blok ma być gotowy do końca lipca 2019 r.  Wartość inwestycji to 5.415.000 zł, w tym wynagrodzenie dla wykonawcy 5.138.628,30 zł.

Będzie to już siódmy z kolei budynek wielorodzinny wybudowany przez TBS. Wcześniej spółka postawiła 5 budynków przy ul Lipskiej (łącznie 207 mieszkań) oraz jeden przy ul. Chłodnej.

Mieszkania oferowane przez TBS przeznaczone są do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych głównie młodych rodzin z dziećmi oraz osób zmieniających miejsce zamieszkania w związku z podjęciem pracy, które nie posiadają możliwości finansowych na zakup własnego lokalu, bądź zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Najemcy będą musieli wnieść tzw. partycypację w wysokości 25 proc. kosztów inwestycji.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments